תביעה: מיטת הניתוח נשברה, המטופל נפל ונותר נכה - 0404
תביעה: מיטת הניתוח נשברה, המטופל נפל ונותר נכה ידידיה כהן, חדשות 0404

תביעה: מיטת הניתוח נשברה, המטופל נפל ונותר נכה

על פי התביעה, הגיע גבר כבד משקל, כבן 65, תושב אחד המושבים באזור קרית מלאכי – לניתוח בטן מתוכנן בבית החולים 'קפלן' ברחובות. תוך כדי ההכנות לניתוח, התבקש המטופל לעלות על מיטת הניתוח ובזמן שהצוות הרפואי ביקש להניח על פניו את מסיכת ההרדמה, נשברה לפתע מיטת הניתוח, והמטופל נפל ממנה, והוטח בעוצמה לקרקע.
 
על פי התביעה, הצוות הרפואי מיהר לפנות את המיטה שנשברה, ולהציב במקומה מיטה חליפית, תוך שהמטופל נדרש לעלות עליה בכוחות עצמו. לדברי אשתו של המטופל, כאשר התעורר מהניתוח, דיווח לה על האירוע, אך היא לא האמינה לו, משום שסברה שהוא נתון עדיין תחת השפעת סמי ההרדמה.
 
לדברי עוה"ד שפירא, צוות בית החולים התעלם מהאירוע, לא הזכיר אותו ברשומות הרפואיות – ולא יידע את המשפחה על התאונה. על פי התביעה, לאחר הניתוח החל הגבר להתלונן על כאבים בעמוד השדרה התחתון ובגב. בבדיקת MRI שנערכה לו, התברר כי הוא סובל משברים קטנים בעצם הזנב ומדלקת משני עברי עמוד השדרה.
 
גם לאחר שטופל במרפאת כאב –  לא חל שיפור במצבו והוא החל טיפול בקנאביס רפואי להתמודדות עם הכאב הכרוני התוקף אותו בעקבות האירוע. בהמשך, הוכר התובע ע"י המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) כנכה הזכאי לתו נכה, וכמי שאיבד לחלוטין את כושר עבודתו. על פי התביעה, לאחר שהתאמת חשדו כי נחבל בבית החולים, פנה התובע למחלקת פניות הציבור בביה"ח 'קפלן', וכן לנציב קבילות הציבור במשרד הבריאות, ואלה הודו כי  האירוע אכן קרה והתנצלו על כך שהדבר לא דווח למשפחה בזמן אמת. 
 
לדברי עוה"ד רן שפירא, מדובר בהודאת בעל דין לרשלנות בית החולים, ונשיאת אחריות לנזקיו הקשים של התובע. לתביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר צבי גורן, מומחה בכירורגיה אורתופדית ורפואת ספורט. ד"ר גורן העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 30%  – וקבע כי האירוע נגרם עקב התרשלות צוות בית החולים. 
 
תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית אותה הגיש עו"ד שפירא, נגד קופ"ח 'כללית', המפעילה את ביה"ח קפלן, נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב. התביעה הועמדה על הסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים).
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]