משרד התקשורת משלים את יישום רפורמת השוק הסיטונאי - 0404
+
משרד התקשורת משלים את יישום רפורמת השוק הסיטונאי

משרד התקשורת משלים את יישום רפורמת השוק הסיטונאי

שר התקשורת, איוב קרא, אישר את התעריפים המירביים שחברת הוט תוכל לגבות  מחברות תקשורת מתחרות המשתמשות בשירותי התשתית הקווית שלה: אינטרנט ושירותי תשתית פיזית. החלטה זו תשלים את רפורמת השוק הסיטונאי ותאפשר לחברות אחרות לרכוש שירותי אינטרנט במחיר סביר גם מחברת הוט, ובכך תאפשר להן להציע לציבור סל שירותי תקשורת במחיר מוזל.

ספקי האינטרנט יוכלו לרכוש תשתית אינטרנט וטלפון מהוט במחיר של כ- 56 ש"ח לחודש עבור מהירות של 100 מגה וחבילה של 300 דקות שיחה. המחיר לצרכן עבור מוצרים אלה ברשת הוט עומד כיום על 102.6 ש"ח לחודש (שני המחירים – ללא מע"מ) בחבילת "דאבל".

משרד התקשורת מפרסם היום את החלטת השר קרא בנוגע לאימוץ המלצות הדרג המקצועי, לעניין התעריפים המירביים לשירותים הסיטונאיים על גבי רשת הוט, שיאפשרו את הרחבת התחרות בתחום הסיטונאי. כיום קיים דואופול של החברות בזק והוט במגזר תשתיות התקשורת הנייחות.

החלטת השר צפוייה להביא להמשך מגמת ירידת המחירים בשירותי האינטרנט, שהחלה לאחר פתיחת השוק הסיטונאי לתחרות ואשר עומדת, נכון להיום, על ירידה של עשרות אחוזים. השירותים הסיטונאיים העיקריים שאת תעריפיהם המירביים קבע השר קרא הם שירות גישה רחבת פס מנוהלת, שירות גישה לקנים וחכירת סיבים אפלים. מהלך זה משלים את השימוש שיוכלו חברות תקשורת חסרות תשתית לעשות בתשתיות הפיזיות של חברות בזק והוט ועשוי להביא להרחבת התחרות בענף.

להלן פירוט התעריפים המרביים שנקבעו לכל שירות, כל התעריפים ללא מע"מ:

שירות גישה רחבת פס מנוהלת: התעריף החודשי לקו ללא טלפוניה יעמוד על 40.31 ש"ח לחודש  לקצבים המשווקים עד 200 מגה ו-54.31 ש"ח לחודש לקצבים המשווקים מ-200 מגה ומעלה. בנוסף לתשלום עבור הקו, יידרש בעל הרישיון לשלם עבור נפח הגלישה הכולל שירכוש עבור לקוחותיו בסך 17.61 ש"ח למגה לחודש.

התעריף עבור חבילת טלפוניה ואינטרנט לקצב המשווק עד 200 מגה יעמוד על 43.81 ש"ח לחודש, ולקצב המשווק מ- 200 מגה ומעלה יעמוד על ו-57.81 ש"ח. התעריף עבור דקת שיחה יעמוד על 0.01 ש"ח.

ספקי האינטרנט יוכלו לרכוש תשתית אינטרנט וטלפון מהוט במחיר מוערך של  56 ש"ח עבור מהירות של 100 מגה וחבילה של 300 דקות שיחה. המחיר לצרכן עבור מוצרים אלה ברשת הוט עומד כיום על 102.6 ש"ח לחודש בחבילת "דאבל". מרווח המחירים שייווצר מגדיל את היכולת התחרותית של השחקנים בשוק התקשורת, שיכולים כעת להציע לצרכן סל שירותים זול הן על גבי רשת הוט והן על גבי רשת בזק.

מחיר זה עשוי להשתנות בהתאם להיקף הקיבולת שירכוש ספק השירות לטובת קצב העברת הנתונים בליבת הרשת של הוט. המחיר אינו כולל עלות התקנה, הנדרשת רק עבור התקנה חדשה. המחיר אינו כולל תשלום עבור ספק גישה ISP.