נעים: "ראש מנהלת קו התפר מסכל את השלמת כביש עוקף מערב השומרון" - 0404
+
נעים: "ראש מנהלת קו התפר מסכל את השלמת כביש עוקף מערב השומרון"

נעים: "ראש מנהלת קו התפר מסכל את השלמת כביש עוקף מערב השומרון"

"מאז שעופר הינדי החליף בתפקיד את דני תירזה לפני כעשר שנים, הוא אינו מפסיק להערים קשיים וממציא סיפורים שגורמים למקבלי ההחלטות לא לקדם את הפרוייקט" – כך טוען ראש מועצת בית אריה, אבי נעים.

מדובר בכביש אסטרטגי שכבר הושקעו בו 250 מיליון ש"ח וחסרים להשלמתו רק 2 קילומטרים על מנת לאפשר לתושבי האזור נסיעה בטוחה הביתה. יוזכר כי בכביש הקיים היו בעבר אירועים ביטחוניים, פיגוע דריסה קשה ותאונות דרכים קטלניות.

חלק קטן מהכביש נפתח לתנועה בין עופרים לבית אריה לפני כארבע שנים בעקבות עתירה לבג"צ שהגישה המועצה המקומית בית אריה "גם כשהגשנו את העתירה עופר הינדי התנגד ורק
בעקבות הבג"צ הוא נאלץ לפתוח את קטע מהכביש. גם אז ובניגוד לחוק ולסטנדרטים של כבישים בינעירוניים הוא לא דאג שתסלל שכבת אספלט נוספת, לא השלים את התאורה, מדרכות לא רוצפו והשיא היה שהוא ניסה בניגוד לכל הכללים והחוקים לקרוא לו כביש עירוני למרות שרכבים פלסטינאים נוסעים עליו בחופשיות.
גם תאורה תקולה בסיבוב מסוכן אינה מטופלת שנים למרות הפניות הרבות למר הינדי.

אל"מ הינדי טוען שנדרשים להשלמת 2 קילומטרים 92 מיליון ש"ח !!! זאת בזמן שהמועצה המקומית בית אריה ערכה אומדן עם מתכנן כבישים שמראה שנדרשים 35 מיליון ש"ח בלבד להשלמתו. או שמישהו פה משקר או שהגוף הזה שנקרא "מנהלת קו התפר" אינו יעיל למדינה וצריך לסגור אותו באופן מיידי, גם העמסה של מעבר ביטחוני בסך 20 מיליון ש"ח אינו קשור לכביש מבחינתנו.

נראה שהינדי מנסה להעמיס עלויות גבוהות או כדי לייצר לעצמו עבודה, או כדי לנסות להוסיף פרוייקטים שאינם קשורים לכביש, או כדי לסכל את השלמת הכביש החשוב הזה. בישיבת סיעת הליכוד האחרונה פניתי לרוה"מ , אמרתי לו שהסכומים שהינדי מציג מופרכים וביקשתי להשלימו בהקדם".