מבצע עיקור חתולים בנשר - 0404
מבצע עיקור חתולים בנשר איל לרמן

מבצע עיקור חתולים בנשר

עיריית נשר יוצאת למבצע מיוחד לאיתור ועיקור של חתולי רחוב בשיתוף עם התושבים והווטרינר העירוני. בתום התהליך יוחזרו החתולים לסביבתם הטבעית. במהלך 2018 עוקרו בנשר כ-500 חתולי רחוב, וזאת בהתאם לפניות של תושבים למוקד העירוני, והכל מתקציב העירייה. מאז החל המבצע לעיקור חתולים בעיר, טיפלה עיריית נשר ביותר מ-3,500 חתולים.

מנהל מחלקת שילוט, רישוי וקידום עסקים בעיריית נשר, אלי ממן, מסר כי עיריית נשר בשיתוף עם התושבים תמשיך במבצע המבורך לעיקור חתולי הרחוב והשבתם בתום התהליך לסביבתם הטבעית. "בשנה הקרובה תבטיח עיריית נשר איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים", אמר ממן.

ממן: "פעולת הסירוס של החתולים הזכרים והעיקור של הנקבות נעשית על ידי וטרינר מוסמך ואינה גורמת סבל או כאב לחתול. עיקור וסירוס החתולים היא הדרך ההומנית והמתקדמת ביותר להתמודד עם קצב הריבוי הטבעי הגבוה של החתולים. לאחר ביצוע הניתוח נשארים החתולים להשגחה כדי לוודא שמצבם טוב. בנוסף ובמסגרת התהליך מחסנים את החתולים נגד מחלת הכלבת. כאשר הם מספיק חזקים אנו מחזירים אותם לסביבתם הטבעית – למקום ממנו הם נלקחו, שכן מדובר בחיה טריטוריאלית".

המשנה לראש העיר ויו"ר הוועדה לאיכות חייהם של בע"ח, אדווה קאופמן, אמרה: "חברה נמדדת ביחסה לבעלי החיים. מבצע עיקור החתולים מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע, והוא זוכה להצלחה גדולה הודות לעובדי העירייה המסורים ולאותם תושבים שלא מהססים ומעדכנים אותנו על ריכוזים בהם נמצאים חתולי הרחוב. תושבים המבקשים לדווח על חתולי רחוב יכולים להתקשר למוקד 106 של עיריית נשר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]