נתניהו עם המראתו ליוון: ״השנה הפסגה תתמקד בחדשנות״ - 0404
+
נתניהו עם המראתו ליוון: ״השנה הפסגה תתמקד בחדשנות״ עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו עם המראתו ליוון: ״השנה הפסגה תתמקד בחדשנות״

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המריא לסלוניקי ביוון והבהיר כי ישראל ממשיכה בקשריה עם מדינות שונות והפעם, הוא ייקח חלק בפסגה שתעסוק גם בחדשנות?

נתניהו: ״כחלק מהמאמצים שלנו שנושאים פרי לפריחה מדינית והידוק הקשרים בין ישראל ומדינות רבות בעולם אני יוצא עכשיו לפסגה השנתית שייסדנו בין ישראל, יוון וקפריסין. השנה הפסגה הזו תתמקד בחדשנות והיא תמיד עוסקת בענייני אנרגיה, שיתוף פעולה ביטחוני ואסטרטגי, כלכלה ותיירות. השנה הפסגה הזאת תתקיים בסלוניקי ויש לכך סיבה. אנחנו עומדים להסיר את הלוט ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס ואנוכי, יחד עם נציג של ממשלת גרמניה לפתיחתו או לתחילת בנייתו של מוזיאון לזכר יהודי יוון וסלוניקי. ממשלת גרמניה תורמת תרומה נכבדה כדי להקים את הפרויקט הזה.

אני ביקשתי מאחד ממדליקי משואות הזיכרון ביום השואה, משה העליון, יליד סלוניקי להצטרף אליי. הוא מאוד התרגש, גם אני התרגשתי. הוא פשוט חש לא טוב ולכן ביקשתי מבתו רחל ומבנו אליהו להצטרף אלינו ולייצג אותו ברגע הזה.

רעייתי ואני שולחים לו איחולי החלמה, הוא יהודי יקר, רפואה שלמה. אני בטוח שהאירוע שאנחנו נחנוך בסלוניקי יחמם את לבו.

אנחנו גם ביום הזה יכולים לבשר שתי בשורות טובות. אחת משווייץ והשנייה מהולנד. אני מברך את הפרלמנט השווייצרי שהחליט לחייב את ממשלת שווייץ לא לממן עמותות שמטפחות שנאה, גזענות, אנטישמיות, הסתה. ושנית, אני מברך גם את ממשלת הולנד ואת מארק רוטה, ידידי, ראש הממשלה, על החלטה שהם קיבלו להפסיק את המימון לעמותת הטרור הפלסטינית שמאדירה את זכרה של דלאל מוגרבי ולבחון את המימון של הולנד לעמותות אחרות. אני חושב שגם כאן רואים שהמאמץ שלנו נושא פרי, ויש לנו עוד לאן לשאוף – הולנד, שווייצריה, דנמרק ונורווגיה ואני בטוח שיצטרפו לכך עוד מדינות נוספות.

דבר אחרון הוא שאנחנו הולכים עכשיו לפגוש את הטייסת החרדית הראשונה. אתם מוזמנים להצטרף. הראשונה, אבל לא האחרונה״.