הישג לאיחוד האמבולנסים בישראל: האמבולנסים הפרטיים ישובו לפנות נפטרים בתעריף הוגן - 0404
+
הישג לאיחוד האמבולנסים בישראל: האמבולנסים הפרטיים ישובו לפנות נפטרים בתעריף הוגן דוברות איחוד הצלה

הישג לאיחוד האמבולנסים בישראל: האמבולנסים הפרטיים ישובו לפנות נפטרים בתעריף הוגן

הישג לאיחוד האמבולנסים בישראל: חברות האמבולנס הפרטיות ישובו לפנות נפטרים תמורת תעריף הוגן שיתקבל מהביטוח הלאומי באמצעות חברה קדישא. הדבר קורה כשנה לאחר כניסתו לתוקף של התיקון לחוק שירותי הדת שפגע משמעותית בהכנסתן של החברות שעסקו גם בפינוי נפטרים, תחום פעילות שהיווה חלק עיקרי מהכנסותיהן. "הצלנו חלק מחברות האמבולנס הפרטיות מקריסה ומאות עובדים מפיטורים", אומר מנכ"ל איחוד האמבולנסים בישראל, אפי פלדמן.

התיקון לחוק שירותי הדת נחקק כדי להבטיח שקרובי משפחת הנפטר לא יצטרכו לשלם עבור פינוי יקירם המנוח מכיסם הפרטי. הביטוח הלאומי שמכסה את ההוצאה הפקיד את התחום בידי החברות קדישא אשר משתמשות מזה כשנה בחברות האמבולנס הפרטיות כקבלני משנה. אך בעוד חברות הקדישא מקבלות מהביטוח הלאומי סכום של 1,100 שקלים עבור כל פינוי נפטר, הן הציעו לחברות הפרטיות ששימשו קבלנים תשלום של כ-200 שקלים עבור כל נסיעה. חברה קדישא בתל אביב, שהיא הגדולה בארץ, פרסמה לדוגמה מכרז בו התבקשו חברות האמבולנסים להציע הצעות על 200 שקלים ומטה. כך יצא כי החברות שהתפרנסו מהתחום שהיווה יותר ממחצית מתחומי פעילותן ועיקר הכנסתן נפגעו באופן קשה.

דוברות איחוד הצלה

 

"אני שמח שהצלחנו לתקן החלטה שפגעה אנושות בהכנסה של חברות האמבולנס הפרטיות שעכשיו יוכלו לחזור ולהתפרנס בכבוד תוך שמירה על החוק", אומר פלדמן. "כניסת התיקון לחוק והפקדת האחריות לנושא בידי חברות הקדישא הביאו לניצול של חברות האמבולנס הפרטיות ולפגיעה בפרנסתם של יותר מאלף עובדים. הכנסת חברות האמבולנס הפרטיות פשוט נחתכה בכ-80%".

פלדמן מוסיף כי "יחד עם מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים, שהתגייס לסייע לנו קבענו סדרת פגישות עם מנכ"ל הביטוח הלאומי, מנכ"ל המשרד לשירותי דת וגורמים רלוונטיים נוספים. לבסוף הגענו לפתרון החוקי כשמצאנו חברה קדישא שתסכים לסלוק את העסקה עבור הפינוי ולתת לחברות הפרטיות סכום הוגן. חברה קדישא לעדת הבבלים מירושלים הגיעה איתנו לסיכום לפיו 870 שקלים מהסכום יינתנו לחברת האמבולנס המפנה. זהו הישג אדיר עבורנו שמנע את קריסת חברות האמבולנס הפרטיות בישראל".

משה טייטלבוים, מנכ"ל איחוד הצלה, הגוף המפעיל את מוקד איחוד האמבולנסים אמר כי "אני שמח שהבאנו לשינוי שביטל את הבעיה שנוצרה בעקבות התיקון לחוק ומצאנו פתרון שמאפשר לחברות האמבולנס הפרטיות להתפרנס בכבוד יחד עם השמירה על הציבור כך שלא ינוצל בשעתו הקשה".

איחוד האמבולנסים בישראל מאגד למעלה ממחצית מחברות האמבולנס הפרטיות בישראל ומייצג אותן בנושאי רגולציה, מפעיל מוקד לקבלת שיחות מכל רחבי הארץ ומרכז רכישות של אמבולנסים, ציוד רפואי, ביטוחים ועוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com