מדהים: תלמידי מגדל העמק ניצחו את תחרות הפיזיקה הארצית בפעם הרביעית ברציפות - 0404
מדהים: תלמידי מגדל העמק ניצחו את תחרות הפיזיקה הארצית בפעם הרביעית ברציפות

מדהים: תלמידי מגדל העמק ניצחו את תחרות הפיזיקה הארצית בפעם הרביעית ברציפות

מדהים! זאת המילה היחידה שיכולה לתאר את הישגי נבחרות בתי הספר "אורט רוגוזין" ו"יערת העמק" בתחרות הפיזיקה העולמית Goldberg machine Rube (המכונה של רוב גולדברג) או בשמה הישראלי "המכונה המופלאה 2019" שהינה תחרות בינלאומית במסגרתה קטפו שתי הנבחרות את המקום הראשון והשלישי הארצי (בהתאמה) ובכך השלימו ארבע שנים רצופות של כיבוש המקומות הראשונים בתחרות הארצית והעולמית.

כזכור, שתי הנבחרות החלו את דרכן בתחרות הפיזיקה לפני ארבע שנים בלבד וכבר בתחרות הראשונה היו אלה תלמידי "אורט רוגוזין" שחזרו עם המקום הראשון בתחרות הארצית ולאחר מכן זכו בתואר "חביבי הקהל" בתחרות העולמית. שנה לאחר ההישג חסר התקדים קיבלו תלמידי מגדל העמק תאבון וניגשו לתחרות שוב ממנה שבו עם הישג נפלא כאשר נבחרת "יערת העמק" סיימה במקום הראשון ונבחרת "אורט רוגוזין" זכתה במקום השלישי בתחרות הארצית. בכך לא הסתיימה שרשרת ההישגים באותה שנה שכן חודש לאחר מכן בתחרות העולמית הצליחו שוב תלמידי "אורט רוגוזין" להפתיע בענק ולסיים במקום השלישי בתחרות העולמית.

ההישגים של שתי הנבחרות לא תמו ובתחרות הארצית אשתקד הצליחו לשחזר בדיוק את ההישג משנה שעברה כאשר נבחרת "יערת העמק" מסיימת במקום הראשון ונבחרת "אורט רוגוזין" במקום השלישי הארצי מקומות שהעניקו להם שוב את הכרטיס לתחרות העולמית שם שוב הדהימו כאשר סיימו במקומות הרביעי והחמישי בעולם.

במסגרת התחרות שמקדמת תכנית "קדם-עתידים" ומבקשת לעודד לימודי מדע וטכנולוגיה, מתבקשים התלמידים לבנות מכונות המיישמות עקרונות פיזיקליים בשיטה המזכירה את "אפקט הדומינו" ועליהן לבצע משימה הכוללת תגובת שרשרת של גלגולי אנרגיה כאשר בסוף על המכונה לבצע פעולה אחידה לכל הנבחרות כאשר השנה המשימה הייתה להכניס מטבע לקופת חסכון.

מנהלי בתי הספר הגאים יוסל סביון, דודי גריסרו, ואילן יצחקי ביקשו להודות למורים והרכזים לפיזיקה בהדרכתם של אלירן יהב, שמעון אבן חיים וטניה שבכמן (אורט רוגוזין) ואולגה קרבצ'נקו ויאנה קויפמן (יערת העמק) לשותפים מתכנית "קדם עתידים" ומנהל התכנית באזור צפון איציק אלימלך על הליווי, "מופת", "סיסמא לכל ילד", "רשת אורט" ומשרד החינוך.

ראש העיר אלי ברדה נראה מאושר למשמע תוצאות התחרות ואמר: "בפעם הראשונה יש שיגידו מקרה, בפעם השנייה אולי צירוף מקרים אבל בפעם השלישית והרביעית זו מגמה של הצלחה ומצוינות של בתי הספר ותלמידיו. אני גאה בנוער האיכותי שלנו ובהישגים שלו ומגיע ברכות למלי אליגוב ראש מינהל החינוך ולכל צוות המינהל, למנהלי בתי הספר ולצוותים ולהנהגות ההורים על הישגי בתי הספר בישוב וכמובן לתלמידים הזוכים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]