צפו בתיעוד: אמיר חצרוני הופתע ברחוב ונאלץ לחתום על הודעה שקיבל כתבי בית הדין בקובלנה פלילית שהוגשה נגדו - 0404
+
צילום: 0404

צפו בתיעוד: אמיר חצרוני הופתע ברחוב ונאלץ לחתום על הודעה שקיבל כתבי בית הדין בקובלנה פלילית שהוגשה נגדו

הפתעה גדולה ציפתה אמש לפרופ' אמיר חצרוני, בעת שעו"ד אייל פלטק הגיע אליו כדי למסור לו כתבי בית הדין והחלטות בית המשפט – אותם, לכאורה, התחמק מלקבל. גם בעת שהופתע, המשיך חצרוני לבזות את חללי צה"ל וסרב להתנצל בפני המשפחות השכולות.

כזכור, כפי שפורסם בלעדית בחדשות 0404, עו"ד פלטק, יחד עם ארגון "יד לבנים" ובני משפחות שכולות (בתביעה, עד בועז גולן מחדשות 0404), הגישו קובלנה פלילית נגד חצרוני לאחר שביזה את חללי צה"ל. חצרוני, לא קיבל את דרישתו של עו"ד פלטק להתנצל ועל כן הוגשה התביעה. במקביל, הוגשה בקשה לבית המשפט למתן צו להסרת התכנים שהעלה לרשת החברתית. הדיון ייערך ב-16.7.17.

בית המשפט ופלטק שלחו את כתבי בית הדין והחלטות בית המשפט (זימון לדיון וכו'), בדואר רשום ואף שליח ביקר פעמיים בביתו (חצרוני לא היה) ובפעם נוספת הדביק מעטפה לשער הכניסה לביתו. חצרוני, טען כי לא קיבל את המעטפה ועל כן נאלץ פלטק לבצע תרגיל מבריק.

אתמול, נפל חצרוני למלכודת ועו"ד פלטק תפס אותו לא מוכן באמצע הרחוב בתל אביב – שם, כשהוא מתועד בסרטון, הוא נאלץ לחתום על הניירת. לאחר שהתאושש חצרוני מההפתעה, הוא החל לנהל ויכוח עם פלטק על "חופש הביטוי" והכל לעיני עוברים ושבים. גם במהלך הויכוח בחר חצרוני להמשיך ולבזות את חללי צה"ל.

השיחה בין השניים:

פלטק, פנה לחצרוני ואמר לו: "אתה מתחמק".

חצרוני ענה: "איפה אני גר, אתה יודע? למה אתה לא הולך לדבר האלמנטרי – בודק במשרד הפנים היכן אני גר? תביא לי כתובת יא טמבל אחד. למה הציוניים כל כך טמבלים"?

פלטק: "תתנצל, תתנצל בפני ההורים האלה".

חצרוני: "לא רוצה להתנצל, אני אומר בצורה הכי ברורה – האנשים האלה – אין לי טיפת רחמים עליהם. סורי. הילדים שלהם החליטו החלטה כושלת. על החלטות כושלות משלמים ולא בא לי לרחם עליהם".

פלטק: "אז תשמור את הדעות העצמיות הקיצוניות האלה לעצמך".

חצרוני: "זה חופש הביטוי ומה שיפה בדמוקרטיה – אתה תגיד שצריך לכבוש את הפרת והחידקל ואני את דעתי שמדינת ישראל צריכה ללכת פייפן – כמה שיותר מהר, יותר טוב… אתה בנאדם אנטי-דמוקרט שמנסה לסתום לי את הפה… אתה מנסה לייצר הליך בשם אנשים שקבורים בהר הרצל כי הם החליטו החלטה גרועה מאוד ולא השתמטו כמו גברים, כי גברים משתמטים. לא כמוך – אתה גבר מסוג אחר, לא משתמט".

אמיר חצרוני מסר בתגובה לחדשות 0404: "אגיב בבית המשפט ולא באתר ימין קיקיוני. לפי מה שראיתי אתה "עד" (לא ברור לי למה אבל כך הוצגת), ומכאן שאתית יש בעייתיות בדיווח שלך בנושא. ואולם, לחפש אתיקה בעיתונות ימין קיצוני זה כמו לנסות לאתר אריה צמחוני".
 
עו"ד אייל פלטק לחדשות 0404: "למרות התחמקויות חוזרות ונשנות מצד הפרופ' מלקבל ולהגיב את המסמכים המשפטיים שנשלחו אליו מטעם בית המשפט ומטעם ב"כ התובעים, נמצאה הדרך להגיע לפרופ' ולהכריח אותו לחתום על קבלת המסמכים. מכאן הדרך לבית המשפט סלולה ועל הפרופ' להגיב לבקשת בית המשפט עד ה-20 בחודש לעניין בקשת התובעים מבית המשפט להוצאת צו להסרת תכנים פוגעניים מדף הפייסבוק של הפרופ'".
 
בועז גולן, מייסד חדשות 0404: "לא חשבתי פעמיים וברור שאשמש עד בקובלנה נגד חצרוני. חיילינו שומרים על כולנו ואם לא הם, אם לא צה"ל – לא היינו יכולים לחיות כאן. הבנים שנפלו נתנו את הכל – את הגוף והנשמה שלהם, כדי שאנחנו וילדינו נוכל להמשיך ולהתקיים וחצרוני בז להם. אעשה כמיטב יכולתי להגן על שמם, לפאר את מורשתם, להודות להם ולבני המשפחות השכולות. שוחחתי עם הורים שכולים שהזדעזעו מדברי חצרוני. אב אחד פרץ בבכי במהלך השיחה איתי. חיילי צה"ל הם קודש קודשים ואין לפגוע בהם ולא בבני המשפחות".
 
(בתמונות: חצרוני מופתע וכן מעטפה שהודבקה לשער הכניסה לביתו. בוידאו: חצרוני חותם ומתווכח).
1497426317028
 
0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com