בשורה בקריית אתא: העירייה תקים ביה"ס חדש בשכונת גבעת אלונים - 0404
+
בשורה בקריית אתא: העירייה תקים ביה"ס חדש בשכונת גבעת אלונים עיריית קריית אתא

בשורה בקריית אתא: העירייה תקים ביה"ס חדש בשכונת גבעת אלונים

לאור מהפכת הפיתוח והתשתיות, שמקדמת העירייה בעשור האחרון בכל חלקי העיר לצד פרויקטים שונים לחידוש פני העיר, קיימת מגמה של הגירה חיובית מצד משפחות צעירות, שבוחרות לגור בעיר. שכונת גבעת אלונים הינה שכונה חדשה ומתפתחת ולאור הגידול הדמוגרפי בעיר ובשכונה בפרט, נולד הצורך בהקמת מוסדות חינוך חדשים שיענו על צרכי תושבי השכונה.

בימים אלו אושר פרויקט בניית בית ספר יסודי חדש בשכונת גבעת אלונים. העבודות להקמת בית הספר יחלו בחודש יולי השנה וימשכו כשנה במטרה לאפשר את פתיחתו בשנת הלימודים הבאה תשע"ט.

בית הספר תוכנן על פי תפיסות חדשניות המאפשרות שימוש גמיש והתאמה לצרכים משתנים בכל מרחבי המבנה וחצרות בית-הספר ויהווה חלק ממוקד קהילתי הכולל מגרש ספורט ענק הגובל עם הרחוב הראשי – דוכיפת, גינה ציבורית, אולם ספורט מאובזר וחדשני ושבילים להולכי רגל ולאופניים.

בשלב הראשון יבנו 3 כיתות של החטיבה הצעירה, חדרי המורים והמנהלה ובהמשך יבנו עוד 18 כיתות לימוד כולל חדרי ספח, ספריה, כיתות פרטניות, שירותים , מרחבים מוגנים, מעבדה וחצר רחבת ידיים הכוללת מתקנים שונים.

המבנה יתפרש על שטח של 3500 מ"ר על פני שתי קומות ויבנה בסטנדרטים גבוהים הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית כולל שימת דגש על בנייה ירוקה ויישום עקרונות ידידותיים לסביבה. עלות הפרויקט: כ- 30 מיליון ש"ח.

ראש עיריית קרית אתא: "בנייה ושדרוג של מוסדות חינוך ברחבי העיר הינה תוצאה ישירה של הגירה החיובית רחבת היקף של תושבים חדשים לקרית אתא במהלך השנים האחרונות. אנו מחויבים להעניק לתושבינו שירות ברמה גבוהה ביותר ולילדינו את החינוך הטוב ביותר ולכן אנו משקיעים בבנייתם של בתי ספר חדשים ובשיפוצם של בתי ספר קיימים במטרה להעניק לילדי העיר את מירב הכלים להצלחתם. מבחינתנו- השקעה בחינוך היא השקעה ישירה באיכות חייהם של תושבי העיר."