יושבי ראש אגודות סטודנטים: "ההתאחדות לא יכולה לדבר בשמנו בנושא הקוד האתי - אנחנו בעדו" - 0404
+
יושבי ראש אגודות סטודנטים: "ההתאחדות לא יכולה לדבר בשמנו בנושא הקוד האתי – אנחנו בעדו" לע"מ

יושבי ראש אגודות סטודנטים: "ההתאחדות לא יכולה לדבר בשמנו בנושא הקוד האתי – אנחנו בעדו"

"מפלגת העבודה שולטת בהתאחדות – הם לא יכולים לייצג אותנו ולא לדבר בשם הסטודנטים בישראל בנושאים פוליטיים" – כך אומרים יו"רים באגודות סטודנטים שונות ברחבי הארץ.

הרקע לתגובת היו"רים מגיעה בעקבות התנגדות יו"ר התאחדות הסטודנטים לקוד האתי שחיבר פרופ' אסא כשר לבקשתו של השר נפתלי בנט ואיומים בהשבתה.

ביומיים האחרונים שוחחה מערכת חדשות 0404 עם יו"רים שונים ועם 114 סטודנטים שונים ממוסדות אקדמיים ברחבי ארצנו. התמונה ברורה: רוב מוחלט של הסטודנטים בישראל בעד הקוד האתי שחיבר פרופ' כשר. לטענתם, יש להגביל את המרצים מלהביע במהלך ההרצאות את דעותיהם הפוליטיות – לרוב שמאל קיצוני.

בהמשך השבוע נביא כאן ציטוטים של יושבי ראש האגודות השונות וכן של סטודנטים רבים.

אחד מיושב הראש הוא שלומי דהן, יו"ר אגודת הסטודנטים אקדמית נתניה ופעיל חברתי. דהן לחדשות 0404: "לא מקובל עלינו שיו"ר ההתאחדות מדבר בשמנו בנושא הזה. מפלגת העבודה שולטת בהתאחדות ולא יכולה לדבר בשמנו. היו צריכים קודם לפנות לכולנו, לשמוע אותנו ואז להבין לאן נושבת הרוח – והיא ממש לא נושבת לכיוון שלהם".

"חופש הביטוי חשוב מאוד, אבל מן הסתם צריך גם כמה כללים", אמר דהן והוסיף: "יש סטודנטים שחוששים להביע דעה בשיעור כדי שהמרצה לא יתנקם בהם כי דקה קודם לכן הוא דיבר על כיבוש ושאנחנו עם כובש. זה טירוף".

דהן וחבריו רוצים לעשות שינוי בהתאחדות הסטודנטים, שכאמור, אינה מייצגת בדעותיה הפוליטיות רבים מהסטודנטים בישראל: "הכל אחיזת עיניים. צריכים להתאגד ולשעות סוף לשלטון הזה ואפשר לעשות את זה".

דהן כתב בנוסף ובין השאר בדף הפייסבוק שלו: "הבעיה בשתיקה נוכח הפופוליזם הזול בהתעסקות ועמידה על הרגליים האחוריות לגבי עניין זניח כמו הקוד האתי (הרי אף אחד בסוף לא יסתום פה לאיש, צאו מהסרט) היא שישנם אלפי סטודנטים שלא גומרים את החודש, הטרדות מיניות חוזרות ונשנות בקמפוסים, מתמחים במשפטים שזועקים לשמיים כי סוגרים בפניהם את שערי המקצוע, סטודנטים שנושרים מהלימודים עקב מצוקה כספית, טיפול בהנגשת ההשכלה לאוכלוסיות המוחלשות ועוד ועוד… לא ראינו את ההתאחדות קמה על רגליה האחוריות ונלחמת למען הסטודנטים, לא שמענו ולו משפט אחד ונוקב אל מול כל אותם עוולות שאיתם מתמודדים הסטודנטים. ההתאחדות היא גוף עשיר, בעל כח רב, כח שמנותב לעניות דעתי האישית למקומות לא נכונים ולגזירת קופונים פוליטיים של צבירת כח באמצעות הבעת עמדה נחרצת בסכסוכים "סקסיים" בעלי הד תקשורתי  שנוגעים לסטודנטים. תתעוררו חברים, יש לנו אחריות בתור שלוחי הסטודנטים לעמוד לימינם בשלל הבעיות שהזכרתי, לא רק מתי שהעניין מתאים לגורם כזה או אחר שנמצא בראש הפירמידה והוא מתאים להשקפת עולמו".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com