השר ליברמן התבקש לקדם הצעת חוק "למניעת איומים על כוחות הביטחון" - 0404
+
השר ליברמן התבקש לקדם הצעת חוק "למניעת איומים על כוחות הביטחון" חדשות 0404

השר ליברמן התבקש לקדם הצעת חוק "למניעת איומים על כוחות הביטחון"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מתבקש לקדם הצעת חוק למניעת איום ופגיעה בחיילינו. במכתב שנשלח לשר ע"י חדשות 0404 באמצעות עו"ד אייל פלטק, הובהר לשר כי בחודשים האחרונים הוכנה הצעת החוק ומטרתה לגרום לציבור הקיצוני (קומץ חרדים קיצוניים וערבים) לאיים על חיילי צה"ל על רקע שירותם הצבאי.

כאמור, פרקליט 0404, אייל פלטק, עמל בחודשים האחרונים על גיבוש "חוק למניעת איומים על כוחות הביטחון, תשע"ז – 2017".

במכתב לשר הביטחון ליברמן כתב עו"ד פלטק: "בשם מרשי, ערוץ החדשות "0404" ובשמי, אבקש להביא לידיעתך את הנושא שבנדון.

כידוע, מזה זמן רב קיימת תופעה חמורה ופסולה של איומים המופנים כלפי חיילי צה"ל בכלל וחיילי צה"ל חרדים ונוצרים בפרט, האיומים. חלקם הקטן מקבל ביטוי בפרסום בתקשורת וחלקם הגדול נבלע ונעלם. איומים אלו עולים לטעמנו עד לרמה של פגיעה בביטחון המדינה,, שהרי כוחות הביטחון הם הבסיס האיתן עליו נישען חוסנו וביטחנו של העם והארץ

מרשי, בשיתוף המחלקה המשפטית של הערוץ, פעלו בחודשים האחרונים לניסוח הצעת חוק בשם: "חוק למניעת איומים על כוחות הביטחון, תשע"ז – 2017" – אנו משוכנעים כי חוק זה יתן מענה הולם וראוי כנגד גורמים עוינים שנותנים "דרור" ללשונם ולא בוחלים בכל אמצעי כדי להרפות ולהפחיד את כוחות הביטחון מביצוע משימותיהם. הצעת החוק קובעת הגדרה רחבה למושג: "איום" כנגד איש כוחות הביטחון וקובעת כי איום שכזה מהווה עבירה, עוולה אזרחית ומאפשרת הגשת קובלנה כנגד המאיים".

עוד ציין פלטק במכתבו לשר הביטחון: "טיוטא ראשונה של הצעת החוק מסתיימת בימים אלו ומוכנה לפרסום. מרשי מבקש להציג בפניך את טיוטת הצעת החוק ולבדוק אפשרות לקדם את ההצעה לחקיקה והכל על מנת למנוע את התופעה הכל כך חמורה ופסולה של איומים על אנשי כוחות הביטחון וחיילי צה"ל בפרט".

עו"ד אייל פלטק: "לא ייתכן שחייל צה"ל יהיה מאוים כאן בתוך ארצנו. בירת ישראל ואזורים אחרים אינם שדה קרב. מחובתנו לפעול בכל הכוח כדי למנוע פגיעה בחיילי צה"ל".

מייסד חדשות 0404, בועז גולן: "מי שפוגע בחייל צה"ל ומי שמאיים על חייל צה"ל צריך להירקב בכלא. צריך לשים את הדברים על השולחן ולא לחשוש מהם. הציבור החרדי ברובו אוהב את חיילי צה"ל. יש גם לא מעט חרדים המשרתים בצבא וסולדים מהקומץ המטורף שמנסה לשבש כאן את החיים. מי שמאיים על חייל צה"ל ומי שמרים יד על חייל מחיילינו – דמו בראשו. זה המסר שצריך להיות. בינתיים, חשוב לקדם את הנושא בחקיקה, כדי שיידע כל מטורף המאיים על חיילינו שהוא יישלח לכלא ולזמן רב".

 

 

 

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com