רגבים על גידול הסמים בשטחי האש בדרום: "המדינה חייבת לחזור לנגב במלוא העוצמה" - 0404
+
רגבים על גידול הסמים בשטחי האש בדרום: "המדינה חייבת לחזור לנגב במלוא העוצמה" דוברות המשטרה

רגבים על גידול הסמים בשטחי האש בדרום: "המדינה חייבת לחזור לנגב במלוא העוצמה"

תנועת רגבים שניהלה מעקב ממושך אחרי התופעה בה ניצלו עבריינים את העובדה ששטחי האש של צה"ל סגורים לכניסת אזרחים והקימו במקום חממות ארעיות לגידול סמים בפינות נסתרות, מסרה על תפיסת הסמים הגדולה כי "השוטרים בשטח פועלים היטב ובמסירות גדולה, אבל הזוי שהגענו בכלל למצב הזה".

עוד נמסר מרגבים כי, "במשך שנים ארוכות מקבלי ההחלטות בחרו לטמון את הראש בחול, ולא נתנו לפעול בצורה נחרצת מול העבריינים שעושים כאן כבתוך שלהם. ההתנהלות הזו הובילה לאובדן הריבונות באיזור, אחרת אי אפשר להסביר כיצד תעשיית סמים עצומה, צומחת באין מפריע מתחת האף של צה"ל והמשטרה. אם אנחנו לא רוצים לאבד את הנגב, מדינת ישראל חייבת לחזור לכאן במלוא העוצמה".

מוקדם יותר מסרה משטרת ישראל כי פעילות סמויה שעברה אתמול למישור הגלוי, הביאה את לוחמי המשטרה ומשמר הגבול לחשיפת חממות מריחואנה בשווי של 3 מיליון שקל שהופעלו בשטחי אש של צה"ל בדרום ארצנו. עוד נמסר מהמשטרה כי הפעילות נערכה בשטחי האימונים באזור צאלים ובאזור שבין רביבים לנאום חובב ובה נחשפו כ-12 חממות בהן כ-3,000 שתילים בגדלים שונים שהוחרמו לצרכי חקירה. בנוסף, במקום נתסו מערכות השקיה.

בתנועת רגבים מדגישים כי גנבת האמל"ח היא רק חלק קטן מהבעיה, מאחר שבנגב נוצרה מציאות של "מדינה בתוך מדינה. המדינה הגיעה למצב בו היא חייבת תנועות כדוגמת רגבים שיתריעו על המתרחש בכדי שהמשטרה תפעל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com