נתניהו: "נקדם חוק עמותות חדש שימנע הזרמת כסף לארגונים שמאדירים מחבלים" - 0404
+
נתניהו: "נקדם חוק עמותות חדש שימנע הזרמת כסף לארגונים שמאדירים מחבלים" שלמה מור, 0404

נתניהו: "נקדם חוק עמותות חדש שימנע הזרמת כסף לארגונים שמאדירים מחבלים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח את ישיבת סיעד הליכוד היום (שני) בדברים הנוגעים למימון הזר שמקבלים ארגונים הפועלים בישראל ותומכים במחבלים ערבים ולחוק הלאום שיובא לקריאה במהלך המושב הקרוב של הכנסת.

בפתח דבריו אמר נתניהו כי "בשבוע שעבר עדכנתי אתכם על השיחות שלי עם ראש ממשלת דנמרק ושר החוץ של דנמרק, שיחות שהניבו בעצם שינוי במדיניות שלהם. הם עצרו כסף שהם מזרימים לארגונים שמאדירים מחבלים פלסטינים.
אני חושב שיש מצב שבו הסנדלר יכול להיות יחף ולמעשה אצלנו אין מגבלה של הזרמת כסף לתוך כל מיני עמותות שבין השאר מכפישות את חיילי צה״ל על לא עוול בכפם. אנחנו אמנם העברנו חוק עמותות שמגביר את השקיפות, אבל המצב שבו אפשר להזרים כסף זר-ממשלתי ללא הגבלה הוא מצב לדעתי שאיננו תקין. מדינות רבות מאוד חרדות מהתערבות חיצונית בענייניהן, זה דבר שהוא מאוד עוצמתי בימים אלה, ומדינת ישראל בוודאי צריכה לבחון מחדש את הנושא הזה. לכן ביקשתי מחברנו יריב לוין שיקדם חוק עמותות חדש שיטפל בשאלה הזאת בצורה מבוקרת ובצורה אחראית והוא יטפל בה. כי עד היום, חוק העמותות שהעברנו אותו נוגע לשאלה של שקיפות שהיא חשובה בפני עצמה אבל לדעתי היא לא מספיקה".

עוד אמר ראש הממשלה לחברי הסיעה כי "במקביל אנחנו מקדמים את חוק הלאום. אנחנו מתכוונים להביא אותו לחקיקה בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית במושב הזה. אנחנו כמובן נדון בזה עוד לפני שהוא יגיע לחקיקה הסופית ואני בטוח שזה יהיה דיון חשוב ומעניין. לדעתי זה אחד החוקים החשובים ביותר שכנסת כלשהיא העבירה ואני חושב שתהיה כאן גאווה גדולה כשאנחנו נעביר את זה, בהובלת הליכוד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com