נעצר תושב ירושלים החשוד בעשרות מקרי אונס ועבירות מין קשות בנשים אותן העסיק - 0404
+
נעצר תושב ירושלים החשוד בעשרות מקרי אונס ועבירות מין קשות בנשים אותן העסיק wisegeek

נעצר תושב ירושלים החשוד בעשרות מקרי אונס ועבירות מין קשות בנשים אותן העסיק

במהלך השבועיים האחרונים ניהלה המשטרה חקירה סמויה בעקבות דיווח שהתקבל מעמותה לפיה פנו אליהם נשים שסיפרו כי עת שעבדו במשרד תקשורת בירושלים, כל אחת בתקופה נפרדת, נפגעו מינית קשות ונאנסו על ידי מעסיקן. בהמשך ועם התקדמות החקירה, הגיעו החוקרים לעוד מספר נשים שהגישו תלונה במשטרה , לפיהן עולה מסכת של תקיפות מיניות קשות ומעשי אינוס בהן וכל זאת תוך הפעלת לחצים ומניפולציות על מנת ליצור של קירבה ובהמשך תוך איומים ביצוע פגיעות מיניות קשות.

מהחקירה עולה כי החשוד, תושב ירושלים כבן 30, ניהל יחד עם שותפיו משרד תקשורת בירושלים. במסגרת ניהול המשרד העסיק נשים בתפקידי ניהול שונים, לרוב נשים צעירות,שעפ"י החשד, להן העניק בשלב ראשון יחס אישי קרוב על מנת ללמדן במטרה שיתקדמו בתפקיד תוך שמשלב אותן בישיבות ובדיוני המשרד ומתייחס אליהן כאל 'בנות טיפוחיו'. בהמשך וכעבור זמן מה , עפ"י החשד, נהג להשפיל אותן, להתנכל אליהן תוך שנוגע בגופן באיברים מוצנעים ובהמשך, עפ"י החשד, לקח אותן לשירותים במשרדים ובמקומות שונים וביצע בהן עבירות מין קשות בהן מעשי סדום ואינוס. עוד עלה כי בחלק מהמקרים היה שולח את העובדים לביתם ודואג להישאר לבד עם אותה עובדת ואז מבצע בה את מעשיו.

משהרגיש כי הן נרתעות ממעשיו החל עפ"י החשד, לאיים עליהן שאם לא יעתרו לו יספר על כך לבעלים שלהן ולרבנים בקהילה ובכך יבזה את שמן. ממכלול העדויות והראיות עד כה עולה כי החשוד פעל בדרכי עורמה ותיחכום בכך שפעל להעצים אותן וליצור הערצה כלפיו ובכך יצר מעין תלות במעמדו וביכולתו לקדמן ולשלב אותן בפרוייקטים ניהוליים במשרדו , ובשלב הזה, עפ"י החשד ,פגע בהן מינית.

חוקרי משטרת ישראל עצרו אתמול את החשוד והביאו לחקירה בתחנת עוז. במקביל ביצעו חיפוש עפ"י צו חיפוש שהוצא על ידי בית המשפט בביתו ובמקום עבודתו כיום , כמנהל מוסד חינוכי לבנות במרכז הארץ. חקירת המשטרה, המלווה מראשיתה על ידי הפרקליטות, נמשכת בדגש לאיתור מתלוננות נוספות שנפגעו על ידי החשוד.

מהמשטרה נמסר כי: "מדובר בחקירה רגישה ומורכבת בשל העובדה שהחשוד פעל בתחכום ותוך הפעלת מניפולציות רגשיות במטרה להשיג קירבתן של הנשים ובהמשך לנצל זאת ולבצע בהן עבירות מין קשות בהן מעשי אינוס, תוך איומים. חקירת המשטרה בשלב ראשון התמקדה באיסוף ראיות ואיתור מתלוננות שגוללו בפני החוקרים את את דפוס הפעולה של החשוד, ובהמשך לביצוע מעצרו והבאתו בפני בית המשפט. במקביל לחקירת החשוד ממקדים חוקרי המשטרה מאמצים באיתור נשים, שנפלו קורבן למעשיו של החשוד במטרה לסייע להן יחד עם גורמי הטיפול והרווחה ובמקביל לבסס תשתית ראייתית להעמיד לדין את החשוד בגין מעשיו הקשים".