מהמפסטרת ועד מיכלי החלב – הציוד לרפת - 0404
+
מהמפסטרת ועד מיכלי החלב – הציוד לרפת

מהמפסטרת ועד מיכלי החלב – הציוד לרפת

מאז שלמדנו לחיות לצד בעלי החיים ולגדל אותם, אנו נהנים מכל מה שיש להם לתת. הכלב מגן עלינו מפני פורצים, החתול שומר על הבית מפני מכרסמים והפרה והעז מספקות לנו את החלב המזין. בישראל, רובנו לא יכולים לתאר את חיינו ללא חלב. אנו אוכלים דגני בוקר, פותחים את יום העבודה עם נס בחלב ומכינים עוגות גבינה טעימות לחגים. אך לפני שהחלב ומוצריו מגיעים לכוס ולצלחת שלנו, הם עוברים תהליכי הכנה מורכבים ברפתות ובמחלבות. על התהליכים האלה מופקדים טובי המקצוענים אשר יודעים להשתמש בציוד הנכון והמתאים לכל צורך.

מפסטרים את החלב: תהליך הפסטור הוא תהליך חשוב וחיוני לניקוי החלב מחיידקים ומזיקים. התהליך נקרא על שם המדען הצרפתי לואי פסטר, אשר גילה כי קיימת אפשרות להשמיד את החיידקים במשקאות אלכוהול באמצעות חימום. עד מהרה אימצו תעשיות החלב את שיטת החימום במחלבותיהן, כדי להילחם במזיקים. בימינו משתמשים במחלבות במכונת פסטור מיוחדת הנקראת מפסטרת חלב. כאשר מסיימים את החליבה, מועבר החלב הטרי במיכלים סגורים אל המפסטרת, ובה הוא מתחמם במשך כ-15 דקות בטמפרטורה של 73 מעלות צלסיוס. לאחר מכן, עובר החלב תהליך קירור באמצעות מערכת הקירור המובנית בתוך המפסטרת, עד שהטמפרטורה יורדת ל-4 מעלות צלסיוס, במטרה למנוע את התרבותם של החיידקים אשר לא הושמדו בתהליך הפסטור.

מחלבות מצוידות היטב: כדי שהמחלבה תוכל לתפקד כמו שצריך ולייצא את החלב ומוצריו אל רשתות המזון, עליה לכלול ציוד למחלבות. ציוד זה כולל מרכיבים כדוגמת מכונת ההפרדה של החלב. בסיום תהליך הפסטור מועבר החלב הגולמי אל המכונה שבה פועל כוח צנטריפוגלי המפריד בין השומן לחלב הדליל. השומן המצטבר באמצע מועבר לייצור חמאה וגבינות, ואילו החלב הדל הנזרק אל דפנות המכונה מועבר להומוגניזציה כדי לקבל את המרקם האחיד המוכר לנו. המחלבות כוללות גם כלים כמו מכונות אריזה שנועדו לאריזת מוצרים כמו חמאה וגבינות, מיכלי קירור להובלה בטוחה של החלב, מכונה לעיבוד מזון כדי לייצר מוצרים כמו יוגורט או מערכת בקרה משוכללת שתפקידה להתריע על בעיה בחיבור צינור החליבה או על מצבו של החלב במיכל.

מציידים את המחלבות עם חברה מקצועית: נ.א אספקת שירותים לרפתות היא חברה מקצועית השמה לה למטרה לספק את הציוד המשוכלל ביותר לרפתות ולמחלבות ברחבי הארץ. היא בעלת ניסיון רב בתחום אספקת מערכות הקירור וציוד משוכלל נוסף לרפתות. החברה היא הנציגה הבלעדית של חברת Mueller העולמית המספקת מיכלי חלב לרפתות בארץ ובעולם. הצוות המקצועי של נ.א אספקת שירותים לרפתות דואג להתעדכן בכל החידושים והשכלולים של הציוד למחלבות, כדי להביא לארץ את הכלים החדישים ביותר. בחברה תוכלו למצוא מיכלי חלב למכירה בהתאם לדרישה. לדוגמה, ניתן לרכוש סוגי מיכלים מגוונים כמו מיכל חלב סילו, מיכל שוכב, מערכת קירור און מערכת שטיפה. נוסף על כך, מי שמעוניין לחסוך בכסף יוכל לרכוש מיכלים יד שנייה.