להגיע אל נפשו של הילד - 0404
+
להגיע אל נפשו של הילד

להגיע אל נפשו של הילד

בעולם התובעני שלנו המצריך מאתנו כוחות נפשיים גדולים כדי לעבוד במשרה מלאה ולנהל חיי משפחה תקינים, אין די זמן להקדיש ליקר לנו מכול – הילדים שלנו. ההורים העסוקים קמים מוקדם בבוקר כדי להכין את הילדים לקראת יום נוסף בגן ובבית הספר, ורואים אותם רק כאשר הם חוזרים הביתה בערב, עייפים מיום העבודה האינטנסיבי. בתוך כל המערבולת הזו ההורים עלולים שלא לשים לב כי יש בעיה בתפקודו של הילד. זה יכול להיות קושי בדיבור ובהגיית מילים או קושי חברתי. אז לפני שיהיה מאוחר מדי, חשוב לפנות למכון מקצועי כדי להגיש עזרה לילד.

כשיש בעיה בדיבור: השפה היא חלק חיוני בהתפתחותו של הילד, והיא נועדה לתקשורת בין בני אדם. ילד אשר מתקשה להגות מילים זקוק לשירותי קלינאית תקשורת מקצועית שתסייע לו לחזור למעגל החברתי בהקדם. אלה כמה מבין הבעיות הנפוצות שמהן סובלים המתקשים בדיבור ובהן מטפלים קלינאי תקשורת:

גמגום – תופעה שקיימת בקרב ילדים בגילאי שנתיים עד 5 שנים. ניתן להבחין בגמגום כאשר הילד חוזר לעתים תכופות על הברות או מילים, דבר המקשה על הדיבור השוטף. על פי רוב, עובר הגמגום עד גיל 5, אך ילדים אחדים מתמודדים עמו גם אחרי הגיל הזה. קלינאי התקשורת עוזרים לילד להתמודד עם בעיות הגמגום באמצעות תרגילים.

ליקויי שפה – ישנם ילדים המתקשים לבטא את מחשבותיהם ורגשותיהם. כדי לשבור את המחסום החברתי הזה, עובדים קלינאי התקשורת באמצעות כלים מעניינים ומיוחדים כמו תמונות או סיפורים.

הפרעות בבליעה – ישנם ילדים המתקשים לבלוע מזון. קלינאי התקשורת עובדים על חיזוק שרירי הפה ושרירי הפנים כדי להתגבר על הבעיה.

הפרעות דיבור – הפרעות אלה יכולות לנבוע מחיבור בלתי תקין במפרק הלסת ולהקשות על הפקת צלילים ברורים. קלינאי התקשורת מורה לילד כיצד להשתמש נכונה בשרירי הפה באמצעות תרגילים.

לטפל בנפש: כדי לעזור לילד להתגבר על הרגשות השליליים ולהשתלב שוב בחברה, כדאי לפנות לשירותי טיפול רגשי שמציעים המטפלים. אנו חשופים ללחצים ומתחים בכל עת. אך בעוד המבוגרים מסוגלים להתמודד עם קשיים עקב ניסיון החיים שצברו, הילדים מתקשים לעשות זאת. לפיכך, אנו נתקלים בילדים שיש להם בעיות התנהגות שונות הנובעות מחרדה, כעס, דיכאון או פחד. בעיות אלה יכולות לנבוע ממצבים מלחיצים כמו גירושי ההורים או התעללויות בבית הספר מצד ילדים אחרים.

טיפול-לי – לעמוד על זכויות הילד: אם הילד שלכם סובל מבעיות הגייה ואתם מחפשים קלינאית תקשורת בחיפה או שהתגרשתם לא מזמן ואתם חוששים שהילד סובל מחרדה, טיפול-לי הוא המקום לפנות אליו. המכון מסייע לילדים להתמודד עם בעיות חברתיות ולימודיות באמצעות שיטות מתקדמות ואנשי מקצוע שעברו הכשרה בתחום. קלינאי התקשורת יבצעו אבחון לילד ויעזרו לו להתגבר על בעיות בדיבור. במסגרת הטיפול הרגשי המוצע בתחום מסייעים אנשי המקצוע להתגבר על הקשיים, תוך שהם משתמשים במושגים מעולם המוכר לילד. הילד מתקשה להחזיק עיפרון? במכון תוכלו לקבל גם טיפולים בריפוי בעיסוק לחיזוק שרירי הילד.