סוגרים את הברז - מטפלים בבעיות האינסטלציה בבית - 0404
+
סוגרים את הברז – מטפלים בבעיות האינסטלציה בבית

סוגרים את הברז – מטפלים בבעיות האינסטלציה בבית

 

נזילה היא תופעה לא נעימה איתה צריך להתמודד מדי פעם, בעיקר בחורף. נזילה יכולה לתקוף אותנו הן בבית חדש והן בבית ישן ממגוון סיבות, כאשר הדבר החשוב ביותר הוא לטפל בה בהקדם האפשרי – לפני שהיא תסב נזק לקירות הבית ולחשבון המים בסוף החודש.

כאשר החורף מגיע, כל אינסטלטור בחיפה נכנס לכוננות. תקופת החורף היא התקופה בה מופיעה רטיבות בבתים בשל תנאי מזג האוויר. רטיבות יכולה להיווצר כתוצאה ממחסור באוורור – דבר הנפוץ בחורף משום שחלונות בבית נשארים סגורים כל הזמן. מחסור באוורור במקומות כמו חדר האמבטיה עלולים ליצור עובש על הקירות. עובש זה הוא לא רק מפגע אסתטי אלא מפגע תברואתי שכן פטריית העובש גורמת לתופעות אלרגיות שונות כמו גם לבעיות נשימה. על מנת לפתור בעיה זו יש לפנות לאינסטלטור מומחה ברגע הופעת העובש.

הבעיה מתחילה בתקרה: מקורן של נזילות רבות מגיע מהתקרה, או ליתר דיוק כתוצאה מאיטום לא תקין של גג הבית. במידה והאיטום לא בוצע כהלכה, הגשם עשוי לחלחל ליסודות הבניין וליצור רטיבות בקירות. סיבה נפוצה נוספת לנזילות היא בעיה במערכת הניקוז ; כאשר מערכת הניקוז אינה מותקנת כהלכה עשויה להיווצר בעיה בפינוי המים דרך צנרת הבית. היווצרות לחץ בצנרת עשויה להוביל לדליפה במקרה הטוב או לפיצוץ של הצנרת במקרה הרע.

בוחנים את הצנרת: הסיבה העיקרית להופעת רטיבות בבית היא דליפה בצנרת הבית אשר עשויה להתרחש בבתים חדשים וישנים כאחד. לרשות כל אינסטלטור בקריות עומדים מספר כלים העוזרים לאבחן תקלה בצנרת. בשל המערכת הסבוכה של הצנרת המרשתת את שטח הבית, לעיתים נוצר קושי באבחון נקודת הדליפה. לצורך כך קיימים כלים מתקדמים המאפשרים לאתר באופן נקודתי את מקור הדליפה. אחד מאותם כלים הוא מצלמה טרמית אשר מאפשרת לבעל המקצוע לראות דרך קירות הבית. ברגע שהאיתור הוא נקודתי, האינסטלטור יודע בדיוק איזה חלקים בקיר או ברצפה צריך לפרק, בלי לפגוע באזורים נוספים שלא לצורך.

פורצים את הסכר: ומה לגבי מערכת ניקוז שנסתמה ? גם מקרה זה עשוי להוביל לבעיות צנרת ברחבי הבית. מערכות ניקוז אשר נסתמות בגלל שורשים או מוצקים שונים שנסחפו למערכת הניקוז עלולות ליצור בעיה שיש לפתור בדרכים מתקדמות. כיום קיים בשוק מכשור חדשני המאפשר לעשות זאת ללא צורך בפתיחה של מערכת הניקוז.

כיצד מאתרים נזילה?

הדרך הפשוטה היא להסתכל על הקירות ולגעת בהם. במידה והם לחים או שהצבע שלהם התחיל להתקלף – סימן שאתם סובלים מנזילה. דרך נוספת היא לסגור את כל ברזי המים בבית, כולל ברזי הניאגרות, ולבדוק אם שעון המים עדיין רץ. אם התשובה היא כן – סימן שהגיע הזמן לחייג לאינסטלטור מומחה.
מעבר לתיקון נזילות, האינסטלטורים כיום מציעים שירותים נוספים כמו החלפה והתקנה של ברזים ומקלחונים, שירותי איטום לחלקים הפנימיים והחיצוניים בבית ועוד. בפעם הבאה שתיתקלו ברטיבות או שתשימו לב כי קיבלתם חשבון מים מנופח – אל תהססו להתקשר מיד לאיש מקצוע.

 

להזמנת שירותי אינסטלציה אמינים ומקצועיים פנו כעת לצוות 4 צפון