מפרקים את החבילה - 0404
+
מפרקים את החבילה

מפרקים את החבילה

אין זה סוד כי אחוז המתגרשים בישראל, כמו גם בעולם, רק הולך וגדל. נישואין מהסיבות הלא נכונות (כמו הריון), נישואין שנעשו בחופזה ובלהט הרגע, נישואין שמבוססים על שקרים, נישואין בהם אחד מבני הזוג מרגיש שלא מיצה את חיי הרווקות, נישואין בהם אין אהבה או הערכה אמיתית בין בני הזוג – כל המקרים הנ"ל נידונו לכישלון. לאחר שהזוג הבין כי סיפור אהבה מהאגדות כבר לא יהיה כאן, עומדות בפניו שתי אפשרויות: או להמשיך להתעמת, לסבול בשקט ולנהל "מלחמה קרה" בתוך הבית, או לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין בחיפה.

מערכת המשפט בישראל קובעת כי בן הזוג אשר הגיש ראשון את הבקשה לגירושין ייהנה ממספר יתרונות בהליך הגירושין כמו לדוגמא בחירת בית הדין בו יתנהל הדיון – בית דין רבני או בית דין אזרחי לדיני משפחה. אך אין זה אומר שיש למהר ולהגיש מיד בקשה לגירושין, יתכן כי ניתן לקצר את התהליך ולהגיע להסכמה הדדית אשר לא תכלול מסע התכתשות ארוך ומייגע בין כותלי בין המשפט והררי ניירת אצל עורך הדין.

הליך הגישור הוא הליך אשר הפך לחובה על פי חוק עבור כל זוג המעוניין להתגרש. הליך זה מתבצע טרם תחילת הליך הגירושין ומנוהל על ידי עורך דין המתמחה בגישור. הגישור מאפשר לבני הזוג להגיע להסכמה באשר לתנאי הגירושין, ללא צורך בהתערבות של עורכי דין משני הצדדים. עורך דין אחד מוצא את עמק השווה בין בני הזוג ומגדיר את תשלומי המזונות, המשמורת, זכויות הנכסים המשותפים וכדומה. הליך זה הוא הדרך הנעימה וההוגנת ביותר לסיים קשר ארוך שנים, על אחת כמה וכמה כשמעורבים ילדים בעניין. במידה והליך הגישור לא צלח, הנכם עומדים בפני תהליך אשר עשוי לרדת לפסים לא נעימים ולפגוע בכל המעורבים בסיפור.

בתום הליך הגישור החוק בישראל מאפשר לפתוח בהליך גירושין, כאשר כל צד לוקח לו עורך דין המתמחה בדיני משפחה. עורך דין גירושין בחיפה ייעץ למרשו באשר לחובותיו וזכויותיו במצב הנוכחי, כמו כן עורך הדין יסביר כיצד יש להתנהג בתקופה רגישה זו. במהלך הליך גירושין הצדדים נוטים לאסוף אינפורמציה באופן דיסקרטי אחד על השני, זאת על מנת לבסס את טענותיהם, כך שיש לקחת זאת בחשבון בכל אינטרקציה.
עורך הדין יתריע על סכנות הנוגעות בתיק ועל נקודות חולשה אשר עלולות לפגוע בהצלחת התיק.
על מנת למנוע היווצרות נקודות חולשה, יש לפנות לעורך דין מן הרגע הראשון בו הוחלט על הליך גירושין. התקופה המוקדמת של הליך זה עשויה להיות בעלת השפעה רבה על התוצאות.

לקבלת ייעוץ וליווי משפחתי מעורך דין מוביל המתמחה בדיני משפחה פנו כעת לעו"ד ירון גרוס