פורום עוטף ירושלים לליברמן: ״במקום לצייץ, עצור הקמת המדינה הפלסטינית״ - 0404
+
פורום עוטף ירושלים לליברמן: ״במקום לצייץ, עצור הקמת המדינה הפלסטינית״

פורום עוטף ירושלים לליברמן: ״במקום לצייץ, עצור הקמת המדינה הפלסטינית״

בפורום עוטף ירושלים מגיבים בתקיפות על הציוץ הבוקר של השר ליברמן והודיעו כי אל מול סילוף האמת של אישורי הבניה לצד ההמשך השיטתי של הכשרת המאחזים הבלתי חוקיים הפלסטינים לא ניתן עוד לשתוק, וכי יחלו מעתה בקמפיין אישי כנגד השר ליברמן.

אחרי הקמפיין שערכו נגד שגריר האיחוד האירופי בישראל ("לרסן את אנדרסן") וחשיפת פעילותו של מקשר המנהל עם הבדואים, תא״ל במיל׳ דב צדקה (פופי) בעמותת השמאל הנתמכת ע״י האיחוד האירופי והדחתו מהתפקיד, משיקים היום בפורום עוטף ירושלים קמפיין ציבורי כנגד השר ליברמן אשר החל עם עליית דף נחיתה לאוויר www.gokibua.co.il בו יתאפשר לציבור בלחיצת כפתור לשלוח מייל לגורמים הרלוונטים במשרד הביטחון, להתעדכן בנעשה בשטח ובכך להפעיל לחץ על מקבלי ומבצעי המדיניות.

במהלך השבוע אף יצטרף לאתר שעון עצר אשר יחל לספור לשר הביטחון את הזמן עד אשר יחל לפעול באופן מעשי להעברת המאחזים לקיבועים. בתקופה הקרובה יחלו בפעולות מחאה אל מול השר.

בפורום עוטף ירושלים תוקפים את השר ליברמן ואומרים כי הוא מתגאה בפירורי יחידות הדיור שהוא מאשר לבנייה ישראלית אך בו זמנית לא נוקף אצבע להריסת המאחזים הבדואים-פלשתינים הבלתי חוקיים על כביש מספר 1, העברתם לקיבועים שהוכנו ע״י המדינה ובכך למעשה הוא שותף להקמת מדינה פלסטינית.

יש לציין כי לראשונה מאז החלו בניית המאחזים הבלתי חוקיים בגזרת אדומים על ציר כביש 1 בין ירושלים לים המלח, הסתיימה שנת 2016 בבלימה מוחלטת של הבניה ואף ירידה של מבנים בשטח.

בפורום מצפים כי כי לאור המציאות החדשה בשטח יפעל שר הביטחון מיידית בתוקף סמכותו לפנות את המאחזים לאתרי הקבע שהוכנו עבורם ע״י המדינה בסמוך לאבו-דיס ויריחו.

בפורום עוטף ירושלים מסרו: ”מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת בנייה בלתי חוקית על כביש מספר 1, כאשר המבנים המהווים מפגע ביטחוני וסביבתי. השעון מתקתק, ככל שהזמן עובד ושר הביטחון אינו מורה על הריסת מבני הטרור, הוא שותף בהקמת מדינה פלסטינית. במקום לצייץ על ליברמן לעצור הקמת המדינה הפלסטינית. אנו דורשים שיסלק את מאחזי הטרור, וישיב את השטח לריבונות ישראל והשלם את תכנית הקיבוע של האוכלוסיה הבדואית-פלסטינית לאזורים שיועדו והוכנו עבורם״.