ליברמן: "לא היתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר שתדאג להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ותפתח אותה" - 0404
+
ליברמן: "לא היתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר שתדאג להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ותפתח אותה" אריאל חרמוני - משרד הביטחון

ליברמן: "לא היתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר שתדאג להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ותפתח אותה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לעניין הבנייה ביהודה ושומרון, לפני שעה קלה בפתח ישיבת הממשלה.

ליברמן: "ראיתי בסוף השבוע התייחסות נרחבת של גורמים פוליטיים כאלו ואחרים בנושא הבנייה בהתיישבות. למספרים ולטענות שנזרקו לחלל האויר, הן לגבי תכנון והן לגבי בנייה בהתיישבות, אין שום קשר למציאות. אני מודע טוב מכל אחד אחר לכל צורכי הבנייה בהתיישבות, ואני גם מודע היטב לכל המגבלות והלחצים המגיעים מהמערכת הפוליטית הבינלאומית. לכן פעלנו, ראש הממשלה ואני, בשקיפות מלאה ובאחריות.

מה שאישרנו ב-6 וב-7 ביוני זה המקסימום שניתן לאשר, והמספרים מדברים בעד עצמם, עד רזולוציה של בית בודד: רק בשבוע שעבר, ב-6 וב-7 ביוני, אושרו בסך הכול 3,651 יחידות דיור, מתוכן 671 לבנייה מיידית. מה-1 בינואר 2017 ועד היום, אושרו בסך הכול 8,345 בתים, מתוכם 3,066 לבנייה מיידית. המספרים של המחצית הראשונה של 2017, הם הגבוהים ביותר מאז 1992. מי שטוען שניתן היה לעשות יותר, זה לא למתוח את החבל עד הסוף אלא לקרוע אותו לגמרי ובכך לסכן את כל מפעל ההתיישבות. לא הייתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר, שתדאג להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ותפתח אותה".