לראשונה: ח"כ ירון מזוז קיים סיור בשיתוף פעולה עם פעילי ארגונים ירוקים במפרץ חיפה - 0404
+
לראשונה: ח"כ ירון מזוז קיים סיור בשיתוף פעולה עם פעילי ארגונים ירוקים במפרץ חיפה המשרד להגנת הסביבה

לראשונה: ח"כ ירון מזוז קיים סיור בשיתוף פעולה עם פעילי ארגונים ירוקים במפרץ חיפה

 

סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, קיים ביום חמישי האחרון סיור בשיתוף פעולה עם פעילים של ארגונים ירוקים וסביבתיים במספר מוקדים במפרץ חיפה.

גולת הכותרת: סיור במפעל תש"ן, שלראשונה פתח את שעריו בפני פעילים ירוקים וסביבתיים. הפעילים שהגיעו למקום אף זכו להיפגש עם מ"מ מנכ"ל תש"ן, שמעון אזולאי, ממנו זכו לקבל לא מעט אינפורמציה ותשובות, גם על השאלות הקשות. בין השאר, קיבלו הפעילים תשובות בנושא עבודות התחזוקה במקום לשמירה על סביבה בטיחותית, זאת לאור העובדה שמדובר במתקן הקרוב לאזורי מגורים. בנוסף, זכו הפעילים לקבל מידע בנושא פרויקט קרקעות הצפון וחשיבותו ושינוי סטטוס אחסון הדלקים במפרץ חיפה.

עוד ביקרו הפעילים ביחד עם סגן השר ברשות ניקוז הקישון, שם קיבלו סקירה רחבה ומפורטת ממנכ"ל רשות ניקוז הקישון, חיים חמי, ואף יצאו עמו לסיור בשטח. הפעילים וסגן השר שמעו מהמנכ"ל על נחל קישון המשתקם, פעילות הרשות, פרויקט הקישון ופרויקט הנחלים והניקוז למניעת הצפות עתידיות במפרץ חיפה, כפי שקרה בעבר בשל בעיית הניקוז. הביקור הסתיים בתצפית על הפארק המטרופוליני.

בהמשך, הגיע הסיור גם לחוף קריית חיים, שם זכו המבקרים לשמוע מאנשי המשרד להגנת הסביבה כיצד פועלים במשרד "להחזיר את החוף לתושבים" ובמילים אחרות, כיצד משקמים את החוף, מזינים את החול ומטפלים בבעיית נסיגת החול מחופי קריית חיים.

הסיור הסתיים בשיט בנחל הקישון, שם נחשפו סגן השר והפעילים לפארק קישון המתפתח, ואף קיבלו סקירה נרחבת ממנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון ניסים, על השיקום שנעשה בנחל והתוצאות בשטח.

סגן השר, ירון מזוז: "הסיור במפרץ חיפה ביחד עם הארגונים הסביבתיים והירוקים הוא בשביל להוביל שינוי סביבתי אמיתי במפרץ ובשיתוף פעולה איתם. אני הובלתי את ההידברות עם הארגונים ועד שהגעתי, לא היה איתם שיתוף פעולה. שואלים אותי הרבה איך ח"כ מהליכוד חובר לארגונים הירוקים, אז אני עונה שכשמדובר בחיי אדם, אין כאן שמאל וימין. אני אמשיך לסייר במפרץ חיפה עם כל מי ששם למטרה כנגד עיניו להילחם במפעלים המזהמים".