שרת הבינוי והשיכון ח"כ יפעת שאשא-ביטון ביקרה בנשר: "נעניק לעירייה כל סיוע שנדרש" - 0404
+
שרת הבינוי והשיכון ח"כ יפעת שאשא-ביטון ביקרה בנשר: "נעניק לעירייה כל סיוע שנדרש" דוברות עיריית נשר

שרת הבינוי והשיכון ח"כ יפעת שאשא-ביטון ביקרה בנשר: "נעניק לעירייה כל סיוע שנדרש"

שרת הבינוי והשיכון ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון, ביקרה אתמול (חמישי) בנשר וקיימה ישיבת עבודה בבניין העירייה עם ראש העיר, רועי לוי, ועם בכירי העירייה.

בפגישה לקחו חלק מטעם עיריית נשר: מ"מ וסגן ראש העיר, ישי איבגי, סגן ראש העיר, גיאורגי גרשקוביץ', המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן, חברי מועצת העיר: דני קרן, ופרח אסטרוגנו, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, מהנדס העיר, אינג' ליאון גורודצקי, היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלכס טנדלר, גזבר העירייה, רו"ח מיכה זנו, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה ובכירים נוספים.

עוד השתתפו בפגישה, מנהלת המחוז במשרד הבינוי ושיכון, נירית מיכאלי, וגורמים בכירים במשרד השיכון במחוז, בחברת עמידר, במנהל מקרקעי ישראל ומהאגודה לתרבות הדיור.

לוי סקר בפני השרה את תכניות הבנייה הקיימות בעיר, את תכניות הפיתוח שמקדמת העירייה, ואת הצורך בשיקום שכונות ותיקות ובקידום התחדשות עירונית. הוא ביקש את סיועה של השרה בקידום פרויקט מחיר למשתכן גם בעיר נשר. "הצורך בהתחדשות עירונית הוא צורך ביטחוני ולא נדל"ני", אמר לוי וציין כי נשר היא עיר מאוימת היושבת על שבר יגור באזור רגיש ומועד לרעידות אדמה, וכעיר הנמצאת בקרבת מפעלי תעשייה ומאוימת בשל כך על ידי טילי החיזבאללה.

בין השאר הציג לוי לשרה את תכנית "מחצבה 4 וחצי". התכנית מייעדת להפוך את שטח המחצבה הישנה שכבר שנים איננה פעילה, לאזור המיועד להייטק, מסחר, מלונאות, בתי חולים ומעונות סטודנטים. התכנית כוללת גם את העתקת מבנה העירייה למתחם זה שבשדרות בר-יהודה, בעיר. "תכנית מחצבה 4 וחצי הוא העתיד הכלכלי של נשר", אמר לוי.

המשנה לראש העיר, אדווה קאופמן, ביקשה מהשרה את סיוע משרדה בשיפוץ דירות עמידר ובקידום דיור מוגן לאוכלוסייה המבוגרת בעיר. השרה שאשא-ביטון אמרה בתום הביקור: "נפעל להארכת התוקף של התקציבים שאושרו בעבר לעירייה. המטרה שלנו היא להעניק לעיריית נשר כל סיוע שנדרש על מנת לממש את התוכניות בתחומי הבינוי והשיכון, החינוך והרווחה".

לוי הודה לשרה וסיכם: "שמחנו לארח בנשר את השרה יפעת שאשא-ביטון ואנו מאחלים לה הצלחה בתפקידה כשרת הבינוי והשיכון. אני מכיר את יפעת שנים רבות ומעריך מאוד את עשייתה הציבורית בעיקר למען מעמד הביניים והאוכלוסייה החלשה במדינת ישראל, חיילים משוחררים, סטודנטים וילדים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com