בחסות ליברמן ולמרות צווי הריסה – דחייה נוספת בהריסת בית ספר ערבי בלתי חוקי - 0404
+
בחסות ליברמן ולמרות צווי הריסה – דחייה נוספת בהריסת בית ספר ערבי בלתי חוקי פורום עוטף ירושלים

בחסות ליברמן ולמרות צווי הריסה – דחייה נוספת בהריסת בית ספר ערבי בלתי חוקי

בית הספר חאן אל אחמר שהוקם במאחז ערבי – אירופי סמוך לכפר אדומים, הוקם בלי אישורי המנהל האזרחי במימון ממשלת איטליה. המנהל הוציא למבנה צו הריסה כבר בשנת 2009, אך המדינה נמנעה פעם אחר פעם מלממש את הצו. במהלך השנים הוגשו ארבע עתירות לבג"ץ מטעם ״פורום עוטף ירושלים״ שבהן עלתה הדרישה לממש את צו ההריסה, אך המדינה הציגה נימוקים למען דחיית הצו שהיא עצמה הוציאה.

באוגוסט 2016 אף היה נראה כי בית הספר אכן יפונה אך עקב לחץ בינלאומי וטענות על כך כי תתקיים פגיעה בתלמידים שהחלו את שנת הלימודים ביקשה המדינה דחייה נוספת במתן התשובה תוך הבטחות נוספות כי הצו ימומש בסוף שנת הלימודים הנוכחית.

במהלך השנה האחרונה אף חולקו שוב צווי הריסה במאחז אלא שככל הנראה הלחץ הבינלאומי נותן אותותיו שוב ובניגוד להבטחות החליט בית המשפט לדחות את הדיון בעתירה לסוף ספטמבר 2017, ולאחד אותו עם דיון אחר שהיה אמור להתקיים בנוגע להריסת המבנים הסמוכים לבית הספר, משמעות הדחייה לשנת הלימודים הבאה ברורה, דחייה נוספת בהריסת מתחם בית הספר לפחות לעוד שנה.

בפורום עוטף ירושלים מעלים טענות קשות על הדחייה הפתאומית ותוהים האם יכול להיות ששר הביטחון ופקידי המנהל מעורבים בדבר.

עוד הוסיפו בפורום ואמרו: ״דחייתו של הדיון על ידי בית המשפט כשבוע וחצי לפני מועד הדיון המקורי, מעלה ניחוח של מחטף. שר הביטחון ליברמן הוא האחראי הישיר המאפשר את הלבנת הבניה הבלתי חוקית הפלסטינית. במקום לדאוג להריסתם והעברתם לקיבועים. שאלות רבות וקשות עולות מהחלטה זו. מדוע המדינה דחתה את הדיון ומדוע נמנעת מלהרוס מבנים בלתי חוקיים, שבית המשפט קבע כבר שהם אינם חוקיים ויש להורסם? אנו מצפים מהשר ליברמן לפעול מיידית לעצירת הפארסה הזאת ולקדם את הריסת בית הספר באופן מיידי".

בועז גולן, מייסד חדשות 0404: "אם היה מדובר בעמונה – כבר הכל היה נהרס ונחרב מזמן, אבל שוב, כאשר מדובר בערבים וכשהם בתמונה – מדיניות האפליה חוגגת: ליהודים הורסים ולערבים מאפשרים לבנות בצורה בלתי חוקית, להשתלט על אדמות מדינה ועוד ועוד".

חדשות 0404

חדשות 0404