השופטת: מדרכה צריכה להיות מקום בטוח לכולם - 0404
+
השופטת: מדרכה צריכה להיות מקום בטוח לכולם מרים אלסטר, פלאש 90

השופטת: מדרכה צריכה להיות מקום בטוח לכולם

תביעות על נפילות בשל מפגעים ברחובות אינן דבר חדש, אבל במקרה של אשה כבת 72 מקריית אתא, שנפגעה בעת שהלכה במדרכה, נפסקו לה פיצויים גבוהים, למרות בעיות רפואיות שהיו לה בעבר והעובדה שאינה עובדת כבר שנים.

בתביעה, שהוגשה באמצעות משרד עורכי הדין, גושן טנצר ושות' מנהריה, המתמחים בתחום הנזיקין ובתביעות נזקי גוף בפרט, נטען כי האשה שהלכה עם בעלה ברחוב בקריית אתא, בשעת חשכה, נפלה ונפגעה בשל העובדה שהיו חסרות במדרכה אבנים משתלבות, מאחר ובמקום התבצעו  עבודות שיפץ ובנייה

התביעה הוגשה נגד חברת "ש.ח. פארק עפר ותשתיות 1997" שביצעה את העבודות וחברת הביטוח "מנורה" שביטחה אותה. לתביעה צורפו צילומים מהמדרכה שמהם ניתן היה לראות שהמקום לא גודר ולא הוצבו שלטי אזהרה.

בעקבות הנפילה, עברה  האישה ניתוח בשל שברים בזרוע וטיפולי פיזיותרפיה. מומחה לכירורגיה אורתופדית קבע את נכותה בשיעור 15% לצמיתות. בדיון לא הסתירה האישה את היותה עיוורת בעין אחת, סובלת מירידה בראייה בעין השנייה וסבלה בעבר מאירוע מוחי .

בפסק דינה ציינה השופטת איילת דגן כי עדותה של האישה ובעלה "היו כנות ומהימנות" היא דחתה את טענות עו"ד של הנתבעת  שיתכן והאישה נפלה "בשל סחרחורת או ורטיגו או בשל עיוורון בעינה או האירוע המוחי שעברה". עוד כתבה השופטת "מדרכה היא מקום בו אנשים אמורים להלך בבטחה, בין אם הם מבוגרים ובין אם הם צעירים ורכים בשנים, בין אם ראייתם חלשה או אם הם סובלים ממצבים בריאותיים כאלה ואחרים".

לאשה נפסקו פיצויים על כאב וסבל, עזרה צד ג' בעבר ובעתיד והוצאות בסכום כולל של כ-145,000 שקל.