נתניהו בפגישתו עם שגרירת ארה"ב באו"ם: "תודה על ההתייצבות לצד ישראל" - 0404
+
נתניהו בפגישתו עם שגרירת ארה"ב באו"ם: "תודה על ההתייצבות לצד ישראל" עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו בפגישתו עם שגרירת ארה"ב באו"ם: "תודה על ההתייצבות לצד ישראל"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש בצהריים (רביעי) עם שגרירת ארצות הברית בא"ם, ניקי היילי, במהלכה אמר כי "ודה על כל העזרה שלך ועל התייצבותך לצד ישראל, לצד האמת, שהיא התייצבות לצדה של אמריקה. האמת היא שבעיניי זו התייצבות לצדו של האו"ם, כפי שהוא אמור היה להיות כאשר נוסד לראשונה".

עוד אמר ראש הממשלה כי "אנשים מעריכים את האמת. יש לנו אמרה עתיקה בעברית שכשאנשים אומרים את האמת, אפשר לחוש זאת ואנשים חשים זאת. הם לא רק מבינים את זה, הם חשים את זה. ואנו חשים את זה. אנו שמחים לראות את פירות המאמצים שלך. זה הגיון פשוט. הגיון פשוט שלא רואים אותו הרבה, ואנשים מגיבים אליו לאורך קשת מאוד רחבה. הנשיא טראמפ ואת שיניתם את השיח, ואנשים שמים לב. זה פשוט עושה שינוי אדיר, הן לישראל, הן לארה"ב. ושוב, אני באמת מתכוון לזה, אני חושב שהאו"ם היה מתמוטט, כל מגדל השקרים היה מתמוטט, ואני חושב שאתם פשוט הכנסתם את אותה מילה פשוטה – אמת".

השגרירה היילי אמרה בפגישה זו כי "אני כה נרגשת להיות כאן בישראל, יפהפה כאן. תודה לך על הפגישה, אנו מעריכים זאת.
כל מה שעשיתי הוא לומר את האמת, ואני די נפעמת מהתגובות. זה היה פשוט מנהג באו"ם, זה משהו שהם כל כך רגילים לעשות, ואם יש משהו שיש לי אפס סובלנות אליו זאת בריונות, והאו"ם התנהג בכזאת בריונות כלפי ישראל פשוט כי הוא יכול. אנחנו מתחילים לראות שינוי. אני חושבת שהם יודעים שהם לא יכולים להמשיך להגיב כפי שהם הגיבו עד עכשיו, הם חשים שהטון השתנה.
דיברנו עם כמה שגרירים בז'נבה שיושבים במועצת זכויות האדם, וכשדיברנו איתם על "סעיף 7 על סדר היום", הם היו נבוכים מזה. הם הכירו בעובדה שאין בזה שום הגיון. אי אפשר לשבת שם ומכל המדינות, לסמן דווקא את ישראל".