ארדן בכנס ה-AJC: ארה"ב צריכה להפסיק המימון לרש"פ כל עוד אבו מאזן מממן מחבלים - 0404
+

ארדן בכנס ה-AJC: ארה"ב צריכה להפסיק המימון לרש"פ כל עוד אבו מאזן מממן מחבלים

השר לביטחון הפנים ונושאים אסטרטגיים גלעד ארדן נאם היום ב"מליאת מנהיגי העולם" (World Leaders Forum) במסגרת הכנס הגלובאלי של ה- AJC – American Jewish Committee בוושינגטון די סי.

הכנס השנתי של הארגון התכנס בוושינגטון די סי נערך בהשתתפות ראשי מדינות ושרי חוץ, בכירי הממשל האמריקאי, דיפלומטים וראשי קהילות יהודיות מ-75 מדינות ומעל 2,500 איש. הכנס עסק בשאלות הפוליטיות, האסטרטגיות והחברתיות המרכזיות המשפיעות על עתיד המערב, ישראל, ויהדות העולם.

השר ארדן הציג בכנס את תכניתו להקמת קואליציה בינ"ל למאבק בטרור, אשר תכלול את ישראל, המערב, מדינות ערב המתונות, אירופה ומדינות נוספות. השר הדגיש כי כבר היום מנהיגי העולם מעוניינים מאד ללמוד מהצעדים שישראל יזמה כדי להתמודד עם גל הטרור בשנתיים האחרונות.

ארדן: "אבו מאזן מעביר מסר לילדים שגדלים ברש"פ שהטרור משתלם, ארה"ב צריכה להפסיק את התמיכה ברש"פ כל עוד אבו מאזן משלם למחבלים. אסור שסנט אחד מכספי משלם המיסים האמריקאי יעבור למימון מחבלים.

היום, יותר ויותר מנהיגים מבינים כי טרור זה טרור, בין אם הוא מכה בארה"ב, באנגליה, במצרים או בישראל. אנחנו ביצענו מספר צעדים שהביאו לירידה בארועי הטרור: 1. מאבק נגד ההסתה ברשתות החברתיות. 2. הוצאה מחוץ לחוק של ארגונים מסיתים כמו התנועה האסלאמית.
3. חשיפה וייבוש של מקורות המימון של הטרור. הגיע הזמן ליישם את הצעדים האלו בכל העולם ולהקים קואליציה בינ"ל למלחמה בטרור ובהסתה המניעה אותו. אתגר גלובאלי דורש מענה גלובלי. ישראל מוכנה למלא תפקיד מרכזי בהובלת הקואליציה החדשה״.