כשמחכים לגשם הראשון כדי לאטום זה עלול להיות מאוחר מדי - 0404
+
כשמחכים לגשם הראשון כדי לאטום זה עלול להיות מאוחר מדי

כשמחכים לגשם הראשון כדי לאטום זה עלול להיות מאוחר מדי

זה לא סוד שתחזוקת בתים בישראל אינה מן המוצלחות ביותר שיש. משום מה, אנשים סומכים על כך שמזג האוויר שלנו אינו כה גרוע ולא צפויים ברוב המקרים סופות שלגים או הוריקנים כדי להיות שאננים. נכון גם שבשנים האחרונות המשקעים שלנו יורדים לא באופן רציף אלא באים בגלים, ולכן ימי השמש שביניהם מטעים אותנו. אולם זוהי אינה סיבה להזניח את הנכס שלנו, במיוחד אם מדובר בבית משותף שיש בו כמה וכמה דיירים והנזק שעלול להיגרם לתשתיות יכול להיות נזק בלתי הפיך שיחייב כנסיה עמוקה יותר לתיקון עד היסודות.

תחזוקה שוטפת מונעת נזקים עמוקים

מצב הבניינים בישראל מתחיל להיות משביעי רצון בשנים האחרונות בגלל חקיקה מחמירה שמחייבת קבלנים לדאוג לחומרים תקניים ומעודכנים בכל הקשור לשמירה על הבניין מפני תקלות בתשתיות כמו מים וחשמל ופגעי מזג האוויר. עם זאת, התחזוקה חייבת להיות שוטפת ובניינים רבים שנבנו לפני החקיקה המחמירה יותר של אמצע שנות השמונים עלולים למצוא את עצמם מתפוררים מרוב הזנחה, כאשר נזילות ומשקעים מצטברים מזרזים את הנזקים שנגרמים להם. קבלני איטום בחיפה יודעים לספר על מקרים שבעיר הצפונית והגשומה הזאת יחסית, הזנחה של מצב הבניין גרמה לכך שהרטיבות חלחלה לקירות וליסודות וחייבה עבודות תשתית רחבות יותר. מצבים כאלה לא היו קורים לולא היו נוקטים פעולות איטום פשוטות ומקיפות שהיו מונעות את כל הנזקים האלה.

מדוע איטום חיוני כל כך?

אין דבר יותר מפחיד ומתסכל מאשר לחוש את המים נוזלים ממקומות שאינם אמורים לנזול מהם. זה יכול לקרות תוך כדי חלחול בקירות שלא זכו לאיטום מעולה, וזה יכול להצטבר על הגג משום שלא נעשה שום איטום גגות בחיפה בזמן המתאים לכך. הזמן הזה הוא בדרך כלל העונה היבשה, שהיא רוב השנה, והיא ארוכה במיוחד בישראל ולכן אין שום סיבה לוותר על כך ולא לעשות זאת. בחברת איטום בסט יודעים לספר על מקרים שבהם בניינים שלמים צופו ונאטמו מהמסד עד הטפחות, בשיטות המתקדמות ביותר כמו יריעות ביטומניות או איטום על פי מפרטים מיוחדים במרתפים, בחניונים ובחדרים הרטובים. בכל המקרים האלה איטום נכון ועבודה יסודית הצליחו למנוע מבניינים ישנים וחדשים כאחד את הנזק שנגרם בדרך כלל מרשלנות בתחזוקה השוטפת.

לשמור על הקיים למען השקט הנפשי

חברת איטום בסט הוותיקה מאזור הצפון מציעה זיפות גגות בחיפה למי שהשיטות המודרניות והעכשוויות פחות מדברות אליו. אמנם, ברוב המקרים כשאומרים זיפות גגות מתכוונים לאיטום בכלל אבל משתמשים במונח השגור הזה, אבל החברה יודעת להציע שיטות מתקדמות כמו יריעות ביטומניות, צמנטים ופוליאוריטנים למיניהם, נוסף על זיפות. יהא המחיר אשר יהא, הוא יהיה זול לאין שיעור מהנזק שייגרם לבניין שאינו אטום מפני לחות ורטיבות מסיבית בכל פינה שלו, מהמרתף ועד הגג.