המשטרה פשטה על בתי 20 חשודים: פגעו בחייבים ל״שוק האפור״ ואף ניסו לרצוח - 0404
+
המשטרה פשטה על בתי 20 חשודים: פגעו בחייבים ל״שוק האפור״ ואף ניסו לרצוח

המשטרה פשטה על בתי 20 חשודים: פגעו בחייבים ל״שוק האפור״ ואף ניסו לרצוח

כוחות משטרה רבים, ביניהם עשרות שוטרים ובלשים, לוחמי מג"ב, יואב ויס"מ, כלבני משטרת ישראל במחוז הדרומי ויחידות מיוחדות נוספות, פשטו הלילה על ביתם של 20 חשודים וזאת בתום פעילות סמויה שארכה מספר חודשים, במהלכה נאספו ראיות הקושרות את החשודים לעבירות אלימות חמורות על רקע אי עמידתם של הקורבנות בתשלומי החזר הלוואות ב"שוק האפור" לידיהם של גורמים עברייניים.

החשודים שנעצרו הועברו לחקירה במשטרה, בה שותפים גם אנשי מקצוע מיחידת יהלו"ם של רשות המיסים. במשטרה ציינו כי "עשרות רבות של לווים, שנקלעו לקשיים כלכליים, הפכו כבולים לזרועותיו האלימות של ארגון עברייני זה שלא בחל בנקיטת אמצעים שסיכנו את חיי הציבור. פעילות סיכול כנגד גורמים שכאלו, המטילים מורתם תוך סיכון חייו של ציבור נורמטיבי, תימשך כל העת תוך שימוש באמצעים ויכולות מתקדמות העומדות לרשות משטרת ישראל על יחידותיה המקצועיות והייחודיות".

חודשים ארוכים עמלים במשטרת ישראל בחקירה סמויה כנגד פעילות ארגון פשיעה בגזרת לכיש של המחוז הדרומי במשטרה, זאת לאחר שלאחרונה זיהו במשטרה כי חלה עלייה במקרי האלימות החמורה. מדובר ברצף אירועים שכללו בין היתר הצתות כלי רכב ועסקים, השלכת רימונים ניסיון רצח ועוד. פעילות אינטנסיבית וחקירה סמויה שנערכה ביחידה המרכזית העלתה כי המכנה המשותף בין כלל המקרים הנו חובות בגין הלוואות שנטלו הקורבנות ב"שוק האפור" מארגון פשיעה שהעומד בראשו מרצה בשנים האחרונות, החל משנת 2010, מאסר של 15 שנים שנגזרו עליו בגין חברות בארגון פשיעה, ניסיון רצח, סד"ח (סחיטת דמי חסות), הלבנת הון והימורים.

IMG_4609

ארגונו של זה, באמצעות יד ימינו ורעייתו, העניקו על פי החשד הלוואות לכל דורש. להערכת המשטרה מדובר במאות כאלו שמרביתם ככולם אזרחים נורמטיביים תושבי אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי והסביבה, וכי מדובר בהלוואות הנושאות עמן ריבית חודשית גבוהה מאוד. משאיחרו החייבים בתשלומיהם, הופעלה כנגדם וכנגד משפחתם אלימות חמורה שסיכנה לא אחת את חייהם באופן ממשי.

במספר מקרים אלימות זאת הפכה אף לניסיונות רצח, ביניהם ניסיון שסוכל בחודש פברואר השנה בעיר אשדוד, בו הגיעו שני חשודים אל ביתו של תושב העיר כשבאקדח שברשותם כדור בבית הבליעה. פעילות מקצועית של יחידות המשטרה הביא לסיכול ניסיון חיסול זה ולמעצרם.

IMG_4610

הלילה, כאמור, הפכה חקירת המשטרה גלויה, עת בוצע גל מעצרים נרחב. במהלך מעצרם ערכו כוחות המשטרה חיפוש ברשותם של אלו ונתפסו סכום כסף רב, המחאות של חייבים שנסחטו ורכוש רב שכולל בין היתר מספר כלי רכב שבכוונת המשטרה לדרוש את חילוטם. כלל החשודים הועברו לחקירה במשטרה ובהמשך היום יובאו בפני בית המשפט באשקלון בבקשה להאריך את מעצרם.