המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך הסמיכו 95 "בתי ספר ירוקים" - 0404
+
המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך הסמיכו 95 "בתי ספר ירוקים" עמיר בוחניק

המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך הסמיכו 95 "בתי ספר ירוקים"

המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד החינוך, העניק תעודות הסמכה ל-95 מוסדות חינוך ירוקים, מצפון ועד דרום ומכלל המגזרים במערכת החינוך. תהליך ההסמכה הוא חלק ממהלך רחב היקף של המשרדים במטרה להפוך את נושאי הסביבה לחלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים ומשגרת החיים בבית הספר.

במסגרת התוכנית, נדרשו מוסדות החינוך להתאים את חיי בית הספר לאורח חיים סביבתי והצליחו להתייעל אנרגטית ולקיים פעילות סביבתית למען הקהילה. כל בית ספר מוסמך זכה לתמיכה כספית מהמשרד להגנת הסביבה של עד 20 אלף שקל.

בטקס ההסמכה שהתקיים בשבוע שעבר באוניברסיטת תל-אביב לקחו חלק גיא סמט, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה; נציגי משרד החינוך, מנהלי ומורי בתי הספר שקיבלו את ההסמכה, נציגי הרשויות המקומיות ועוד. מתוך בתי-הספר קיבלו 30 מוסדות חינוך הסמכה כ"בית ספר ירוק מתמיד", הנדרש להרחיב את העיסוק שלו גם בהיקף שעות הפעילות ומספר המשתתפים בתהליך בבית הספר.

משנת 2003 מובילים שני המשרדים את התוכנית שבמסגרתה הוסמכו עד היום 1,150 בתי-ספר מכל רחבי הארץ כבתי ספר ירוקים. בתהליך ההסמכה נדרשים בתי הספר לעמוד במספר קריטריונים: שילוב נושא סביבתי בתוכנית הלימודים, ביצוע פרויקט קהילתי-סביבתי, הטמעת אורח חיים סביבתי בבתי הספר וחסכון במשאבים, מתן ביטוי ויזואלי במוסד הלימוד לעיסוק בנושאי סביבה, הובלת מועצת תלמידים ירוקה וביצוע הכשרת מורים לצוות בית הספר בנושאי סביבה.

בית ספר ירוק מתמיד נדרש להרחיב את העיסוק שלו גם בהיקף העשייה ובהיקף המשתתפים בתהליך בבית הספר. בין המוסמכים ניתן למצוא בתי ספר מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים של מערכת החינוך.

במסגרת שיתוף הפעולה בין המשרדים, מתבצעות הכשרות למורים וגננות, תהליכי הסמכה של גני ילדים ירוקים ותהליכי הסמכה של סניפים ירוקים של תנועות נוער.

מבזקיםלכל המבזקים