דגן: "תומך בנתניהו, אך אנו מצפים לתנופת בניה בירושלים וביו"ש ונאבק על זה" - 0404
+
דגן: "תומך בנתניהו, אך אנו מצפים לתנופת בניה בירושלים וביו"ש ונאבק על זה" מועצה אזורית שומרון

דגן: "תומך בנתניהו, אך אנו מצפים לתנופת בניה בירושלים וביו"ש ונאבק על זה"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מבהיר כי לא יתפשר בנושא הבנייה וידרוש מראש הממשלה להביא לתנופת בנייה ביהודה ושומרון.

דגן: "המתווה שמסתמן במת"ע (מועצת תכנון עליונה שאמורה להתכנס השבוע) איננו מקובל ואין בו מספיק שיפורים. הוא איננו עונה על הצורך המינימלי של חצי מליון אזרחי מדינת ישראל הגרים ביו"ש.

אדגיש, בנימין נתניהו הוא ראש ממשלה מצויין למדינת ישראל. תמכתי בו בעבר ואני תומך בו גם היום. יחד עם זאת, ואני מדגיש זאת בפירוש, אי אפשר לאחר 8 שנות אובמה להמשיך באותו מתווה או במתווה דומה. 8 השנים של אובמה, שגרמו לנזק כל כך קשה למדינת ישראל – חייבות להסתיים עכשיו. אנו מצפים לתנופת בניה בירושלים וביו"ש ונאבק על זה. זה חיוני למדינת ישראל. לא נוותר על זה".

מהליכוד נמסר בתגובה להתקפת ראשי מועצות ביהודה ושומרון בעניין ״הקפאת הבנייה״: תמוה שלאחר שראש הממשלה נתניהו אישר רק בחודשים האחרונים קידום בנייה בהיקפים של כ-5,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון, ובנוסף את הקמתו של יישוב חדש לתושבי עמונה – דבר שלא נעשה עשרות שנים – הוא מואשם ב״הקפאה״.

אין מי ששומר על ההתישבות יותר מראש הממשלה נתניהו. כמה פעמים עוד אפשר לחזור על האיוולת של ימין שמנסה לערער ממשלת ימין. המחנה הלאומי ישכיל לשמור על איחוד השורות למען ההתיישבות ולמען מדינת ישראל״.