ראש מועצת הר חברון: "הדרג המדיני מעניק למפעל הציוני סטירת לחי בדמות המשכה של הקפאת הבנייה" - 0404
+
ראש מועצת הר חברון: "הדרג המדיני מעניק למפעל הציוני סטירת לחי בדמות המשכה של הקפאת הבנייה" לע"מ

ראש מועצת הר חברון: "הדרג המדיני מעניק למפעל הציוני סטירת לחי בדמות המשכה של הקפאת הבנייה"

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, טוען כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ממשיך להקפיא את הבנייה ובעצם סוטר למפעל הציוני.

דמרי: "בשנת היובל לחידוש ההתיישבות ביהודה ושמרון בוחר הדרג המדיני להעניק למפעל הציוני סטירת לחי בדמות המשכה של הקפאת הבנייה ומניעת כל אפשרות להתפתחות טבעית. לאחר שמונה שנים של מצור תכנוני אשר נכפה על ידי ממשל אובמה ובהן נמנעה בניתם של כארבעים אלף יחידות דיור ביהודה ושומרון, בוחר הדרג המדיני להמשיך את ההקפאה ולשמור את היישובים בעוצר תכונני, בה בעת שהוא מרים את ידו בעד בניתם של כעשרים אלף יחידות דיור לערבים בשטחי c.

אישור אלפיים יחידות הדיור הוא זריית חול בעיני מצביעי הימין שנתנו קולם לפיתוח ההתיישבות. הגיע הזמן לומר את האמת: חציים של היחידות כבר נבנה ומתוך האלפיים ישנם רק שמונה מאות הרשאות חדשות.

זהו לעג לרש והמשך מדיניותו של אובמה. לצערי בכל הר חברון אזור שספג אינספור אירועי טרור בשנה האחרונה החליט הדרג המדיני בניגוד לכל ההבטחות לאשר רק הסדרתם של שבעים ושתיים יחידות דיור בלבד! וזאת מתוך כאלף יחידות שמוכנות להמשך תכנון במנהל! החלטה זו נמצאת בניגוד גמור לכללים שקבע הקבינט המדיני בעצמו רק לפני שבועיים. האם זו תשובה ציונית הולמת של ממשלת ימין? לצערי דיבורים לחוד ומעשים לחוד".

מלשכת רה״מ נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, אין שום הקפאת בנייה. ההיפך הוא הנכון. בחודשים האחרונים אושרו אלפי יחידות דיור בכל יהודה ושומרון ואושר לראשונה מזה עשרות שנים ישוב חדש. גם חזרה על שקר לא הופכת אותו לנכון. המדיניות שנקבעה בקבינט מאד ברורה: תכנון צמוד דופן ואישור תכניות כל שלושה חודשים ולא פעם בשנה כפי שנטען. אין מי שדואג להתיישבות יותר מראש הממשלה נתניהו והוא עושה זאת תוך שמירה מושכלת גם על האינטרסים הלאומיים והבינלאומיים של מדינת ישראל.
 
מהליכוד נמסר בתגובה להתקפת ראשי מועצות ביהודה ושומרון בעניין ״הקפאת הבנייה״: תמוה שלאחר שראש הממשלה נתניהו אישר רק בחודשים האחרונים קידום בנייה בהיקפים של כ-5,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון, ובנוסף את הקמתו של יישוב חדש לתושבי עמונה – דבר שלא נעשה עשרות שנים – הוא מואשם ב״הקפאה״.

אין מי ששומר על ההתישבות יותר מראש הממשלה נתניהו. כמה פעמים עוד אפשר לחזור על האיוולת של ימין שמנסה לערער ממשלת ימין. המחנה הלאומי ישכיל לשמור על איחוד השורות למען ההתיישבות ולמען מדינת ישראל״.