הרמטכ"ל בפקודת יום לחיילים לציון 50 שנה ל"ששת הימים": "אתם תקבעו את תוצאות המלחמה הבאה" - 0404
+
הרמטכ"ל בפקודת יום לחיילים לציון 50 שנה ל"ששת הימים": "אתם תקבעו את תוצאות המלחמה הבאה" דובר צה"ל

הרמטכ"ל בפקודת יום לחיילים לציון 50 שנה ל"ששת הימים": "אתם תקבעו את תוצאות המלחמה הבאה"

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, פרסם הערב (מוצאי שבת) פקודת יום למפקדי וחיילי צה"ל לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים.

בפקודה כתב הרמטכ"ל כי "לפני חמישה עשורים נקרא צה"ל למנוע את פלישת צבאות ערב שנערכו בגבולות המדינה ואיימו לפלוש לשטחה. עם הישמע הפקודה, התייצבו לוחמי צבא ההגנה לישראל בכל החזיתות, שילבו כוחות ביבשה, באוויר ובים, ולחמו בנחישות אדירה כדי להגן על המדינה. בשישה ימים בלבד הצליחו כוחותינו לאחד את ירושלים, להשיב את השקט לגבולות ולחרות על דפי ההיסטוריה את אחד הניצחונות המפוארים בתולדות מדינת ישראל".

"במאבק על קיומה של המדינה שילמנו מחיר יקר – איבדנו רבים מטובי בנינו ובנותינו, אשר חירפו נפשם על משמר הארץ ולא זכו לשוב הביתה. עם נופלם, הרכנו את ראשנו ביראת כבוד והתחייבנו להנציח את זכרם, ללכת בדרך שהתוו לנו ולהמשיך לבנות ולבצר את ביטחונה של מדינת ישראל".

"מפקדים וחיילים, אתם תקבעו את תוצאות המלחמה הבאה. מצופה מכם לשמור בכל עת על כשירות ועל מוכנות למשימה. זכרו כי אזרחי המדינה ותושביה סומכים עליכם – על צבא ההגנה לישראל. נוסיף לצעוד מתוך תחושת שליחות לעם ולארץ ולאור אותם הערכים שליוו את לוחמי צה"ל לדורותיהם. נעמוד יחד – מאוחדים, איתנים ונכונים לכל אתגר – ונפעל למימוש ייעודו של צה"ל: להגן על המדינה, להבטיח את קיומה, ואם נידרש לכך – לנצח במלחמה".