המפכ"ל בירושלים: "מטרתנו לאפשר את קיומם של חגי בני כל העדות והדתות, איש איש באמונתו" - 0404
+
המפכ"ל בירושלים: "מטרתנו לאפשר את קיומם של חגי בני כל העדות והדתות, איש איש באמונתו" דוברות המשטרה

המפכ"ל בירושלים: "מטרתנו לאפשר את קיומם של חגי בני כל העדות והדתות, איש איש באמונתו"

בצהריים (שישי) הסתיימה בעיר העתיקה בירושלים הערכת מצב מיוחדת, בראשות מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, ומפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, ובהשתתפות כלל מפקדי הכוחות.

בסיום הערכת המצב, אמר המפכ״ל: ״ראשית אני רוצה לפתוח בברכת רמאדן כרים לכל המוסלמים בארץ ובעולם. אנחנו מציינים היום את יום השישי הראשון של חודש חשוב זה, עם כל המורכבות והרגישות שהוא טומן בחובו. החובה שלנו כמשטרה במדינת ישראל, היא להעניק שירותי משטרה לכלל אזרחי המדינה באשר הם. מטרתנו היא לאפשר את קיומם התקין של חגים ומועדי ציון של בני כל העדות והדתות, איש איש באמונתו.

נוכח האתגרים הביטחוניים הקיימים באזור ובפרט בעיר ירושלים, משטרת ישראל פרוסה בכוחות מתוגברים בכלל המוקדים בדגש על ירושלים והר הבית. התרשמתי שהכוחות ערוכים לכל תרחיש, לשמירה על הסדר הציבורי, והביטחון השוטף. הכל בכדי לאפשר מרקם חיים תקין לכלל תושבי העיר שימשיכו בשגרת החיים שלהם״.

בהמשך דבריו ציין המפכ״ל: ״אל לנו לשכוח כשברקע הכוחות מתמודדים עם אירועים לא פשוטים בירושלים ומחוצה לה. משטרת ישראל לא תאפשר כל הפרת חוק או סדר בכל מתווה שהוא ואנחנו נפעל בנחישות כנגד כל גורם אשר ינצל את קדושת החג ויבקש להפר את הסדר הציבורי או ינסה לפגוע בחייהם של חפים מפשע. חשוב לי להדגיש שמשטרת ישראל תעשה כל שביכולתה על מנת לאפשר את חופש הדת והפולחן לכל מי שחפץ בכך״.

IMG_4528 IMG_4526