מהפכת ענק באימונים: צה"ל מקים כפרים לבימוי אויב - בשנה הבאה יחלו האימונים במתקן שניר - 0404
+

מהפכת ענק באימונים: צה"ל מקים כפרים לבימוי אויב – בשנה הבאה יחלו האימונים במתקן שניר

מהפכת ענק בתכנית האימונים הבאה של צה"ל. צה"ל מקים כפרים לבימוי אויב, שבתוכם יתאמנו לוחמינו. כבר בשנה הבאה יחלו גדודי שריון, הנדסה ותותחנים להתאמן במתקן שניר. עלותה של תכנית האביב הרב שנתית של צה"ל – מליארד ו-300 מליון ש"ח.

מתקן שניר הוא מתקן משודרג בשטח בנוי, הכולל אפשרות למעבר רק"ם (רכב קרבי משוריין) בתוך המתחם הבנוי.

צה"ל בונה על תשתיות ישנות בצאלים וברמת הגולן ומשדרג אותן. במתקנים האלה מוסיפים מרכזי ענק – סימולטורי ענק לחיל הרגלים, מאמני נהיגה על פומה ונמר ועוד.

דימוי האויב כולל כבר כעת 20 מכולות אדומות, עם ציוד המדמה את מחבלי ארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה.

מעל 40 לש"ביות (מתקנים לאימון בשטח בנוי), מאפשרות אימון איכותי לכל יחידה – מה שמאפשר אימון פרטני לכל יחידה ולא ארבע יחידות יחד באותו מתקן, כפי שהיה עד היום.

מתקן שניר יוכל לשלב אימון טקטי, עם אימון אש מכניסות שונות, כאשר מושקעת מחשבה רבה בנושא דימוי האויב – שיהיה הכי קרוב למציאות.

בצה"ל מבהירים כי "האימונים יהיו מורכבים יותר אך הדברים יעשו במקצועיות רבה, ולכן גם לא אמורה להיות עליה במספר תאונות אימונים, אלא ההיפך – הצפי הוא לצמצום כמות התאונות".

בשורה נוספת בתחום האימונים – אישור פרויקט המוביליטי – למידה בעזרת טאבלטים (כ-5000 מכשירים לחיילים מתאמנים וקורסים בזרוע היבשה). מדובר בטאבלטים מוצפנים שיביאו את עולם ההדרכה לנגישות עבור הקצינים ויחברו את חיילינו לעולם הדיגיטל, שיקל מאוד על הלמידה. באחת מיחידות צה"ל כבר מבוצע פיילוט בנושא.

רח"ט יבשה, תא"ל עינב שלו: "מתקן שניר – סנונית ראשונה בתר"ש (תכנית רב שנתית) ענקית שתבשר על מהפכת התשתיות בכל האימונים היבשתיים. זה לא פחות ממהפכה. בנייה של כפרים, כמו הכפר הזה, עוד מספר כפרים. בנייה של מרכזי ענק של מאמנים, לוחמה תת קרקע שתשולב באימונים ובנייה של מסגרות דימוי אויב. כל המסגרת הזאת תהיה בתר"ש הקרוב. זו אחת מהבשורות המשמעותיות ביותר לצה"ל בשש השנים הקרובות". (בסרטון: הדמיה של מתקן "שניר", טקס הנחת אבן הפינה והתייחסות של תא"ל עינב שלו למהפכת האימונים).

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל