נתפסו 27,000 ביצים שנודעו לשיווק והוחזקו בטמפרטורה של 40 מעלות - 0404
+
נתפסו 27,000 ביצים שנודעו לשיווק והוחזקו בטמפרטורה של 40 מעלות

נתפסו 27,000 ביצים שנודעו לשיווק והוחזקו בטמפרטורה של 40 מעלות

פעילות מוגברת לקראת חג השבועות מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, זיהו בכניסה לירושלים רכב החשוד כ"רכב עמוס". במהלך הביקורת, מצאו המפקחים במכונית 27,000 ביצים שהוחזקו בטמפרטורה של 40 מעלות(!). מבדיקה ותחקור ראשוני, עולה כי הביצים נקנו מאחד ממכוני המיון שבאזור על ידי בעל הרכב והן הועברו לנהג. הביצים שנמצאו, נועדו לשיווק באזור ירושלים.

עוד עלה מן החקירה, כי הנהג אמנם בעל רישיון לשיווק ביצים, אך הביצים שנמצאו לא תאמו לרישיון אותו החזיק, והן הוחזקו בתנאים אסורים. הביצים הועברו להשמדה, וכנגד החשוד, תושב נצרת, בשנות ה- 30 לחייו, נפתחו הליכים משפטיים.

מתחילת השנה ועד כה (ינואר עד מאי), משרד החקלאות סיכל  ניסיונות להברחת כ- 224,910 ביצים שהוחזקו בתנאים אסורים ואשר מהווים סכנה לבריאות הציבור. בהשוואה לכך, בכל שנת 2016, מפקחי המשרד סיכלו ניסיונות להברחת  199,344  ביצים שהוחזקו בתנאים אסורים אשר מהווים סכנה לבריאות הציבור.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "מפקחי המשרד פועלים בכל חודשי השנה בכדי לאתר ולסכל ניסיונות הברחות ושיווק של ביצים בפרט ומוצרים מן החי בכלל שהוחזקו בתנאים אסורים ומהווים סכנה משמעותית לבריאות הציבור".

במשרד החקלאות מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש מוצרים מן החי במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף. כמו כן, במשרד מדגישים ומבקשים מהציבור להקפיד לרכוש ביצים בנקודות ממכר מוכרות ומסודרות בלבד ובטמפרטורה שלא תעלה על 20 מעלות. נושא זה הנו בעל חשיבות גבוהה בעיקר בתקופות החמות במשך השנה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com