נשר מעודדת גיוס לצה"ל - 0404
+
נשר מעודדת גיוס לצה"ל

נשר מעודדת גיוס לצה"ל

תיכון מקיף נשר, בשיתוף עם יחידת הנוער העירונית בעירייה, קיימו השבוע את "יום הבוגר" – יום חיילות מיוחד שנועד לחשוף עבור התלמידים את כלל יחידות צה"ל וזאת במטרה לעודד אותם להתגייס לצבא לשירות משמעותי וליחידות לוחמות. תלמידי כיתות י"ב נחשפו במהלך היום המיוחד לחיילות צה"ל השונים ושמעו הסברים על המשמעות של להיות חייל וקצין מפי בוגרי בית הספר המשרתים כיום כקצינים וחיילים בצה"ל.

מ"מ וסגן ראש העיר, ישי איבגי, ברך את מנהלי בית הספר, את הצוות החינוכי, את התלמידים ואת הבוגרים ואמר: "כבוגר התיכון שהמשיך לעתודה ולאחר מכן שירת את המדינה כשבע שנים, לא אשכח את הרגע של היציאה הראשונה מהטירונות ואת ההגעה לבית הספר בכדי להראות לכולם שהתגייסתי, אפילו שזה היה עם כומתה של בקו"ם. לאחר מכן במשך שנים הייתי מוזמן לבית הספר למגמה בה למדתי בכדי לספר איך זה בצבא".

"אנו כעירייה", ציין איבגי, "סבורים שהחיבור בין הנוער לבוגרים הוא ערך עליון ממש כמו יהלום שעובר את הליטוש האחרון לפני הגיוס. את פירות ההשקעה של מערכת החינוך ושל השילוב של הנוער עם הבוגרים אנו רואים מדי שנה באחוזי הבוגרים שלנו המתגייסים לצה"ל ובאחוזים הגבוהים של אלו המשרתים בשרות משמעותי. כעירייה נמשיך להעניק, להשקיע ולהגדיל את תקציב החינוך". "לשמור על המדינה", סיכם איבגי, "זו ציונות וזו הערבות שנמשיך להתקיים כאן עוד שנים רבות".

מנהל יחידת הנוער העירונית של עיריית נשר, אור מורדו: "אחד היעדים המרכזיים של תיכון מקיף  נשר, יחידת הנוער העירונית ועיריית נשר הינו הכנת כלל בני הנוער לשירות בצה"ל על ידי חיזוק נכונותם לשירות משמעותי.  לשם כך נוצר יום ייחודי זה – יום הבוגר.

יום הבוגר הינו יום בו תלמידי שכבת י"ב נפגשים עם בוגרי בית הספר המציגים את חיילות צה"ל השונים ומספרים את סיפוריהם האישיים של מי שמשרת כרגע בצה"ל.  במהלך היום התלמידים קראו על חיילות צה"ל בתערוכת הרול אפים מיוחדת, פגשו את בוגרי בית הספר בכיתות וגם בפאנל".