שוברים את מעגל הבדידות - 0404
שוברים את מעגל הבדידות גל אורן

שוברים את מעגל הבדידות

ביוזמת שר העבודה והרווחה, חיים כץ, פותחה תכנית "יחד" בעלות של 200 מיליון ש"ח, שמטרתה להבטיח את שלומם ורווחתם של האזרחים הוותיקים. התכנית כוללת ביקור יומי לכל אזרח ותיק ערירי מעל גיל 80, בשאיפה להפיג את בדידותו ולוודא כי איכות תנאי מחיתו תקינה.

כעת, אגף הרווחה בעיריית חיפה, בראשותה של מאירה קיפרמן, מנסה לתת מענה מסוג חדש. במסגרת הרחבת תכנית "יחד", בשיתוף פעולה עם משרד העבודה והרווחה וחברת "המשקם", יתקיימו הכשרות בנות 30 שעות לאזרחים וותיקים צעירים בני 60 פלוס, בהן ילמדו כיצד לסייע לאזרחים וותיקים בודדים. כך, שני הצדדים יוכלו להרוויח מהמפגש הייחודי שייווצר ביניהם. מצד אחד, האזרחים הוותיקים הבודדים יזכו להזדמנות ליצור קשרים חדשים, להפיג את הבדידות ולקבל סיוע. ומצד שני – האזרחים הוותיקים הצעירים יקבלו ערך מוסף בדמוי עשייה משמעותית אשר תמלא את יומם ולקבל על כך שכר.

לאה, אחת המשתתפות בתכנית: "במשך השנים נפטרו החברות הטובות שלי. משפחה- בארץ, אין לי ובעקבות כך התחלתי לחוש בדידות. אין עם מי לדבר, אין עם מי לשבת על הספסל וליהנות מהשמש, אין למי לספר על מה שעובר עלי – זו תחושה נוראית. עכשיו, לאחר שהצטרפתי לתוכנית, יש לי חברה חדשה שמבקרת אותי, מתעניינת בי ומבינה אותי. היא הפכה לחלק משמעותי בחיים שלי."

התוכנית הינה ללא עלות, ורשאי להצטרף אליה כל אזרח חיפאי ותיק שגילו מעל 80 והוא אינו זכאי למטפל סיעודי מכיוון שמצבו הבריאותי תקין,  אולם הוא חי לבדו, ללא בן משפחה או מטפלת פרטית, וזקוק לחברה על מנת להפיג את בדידותו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]