מרחב השירות של חברת חשמל בשומרון לא ייסגר - 0404
+
מרחב השירות של חברת חשמל בשומרון לא ייסגר רועי חדי

מרחב השירות של חברת חשמל בשומרון לא ייסגר

לאחר שבחודשים האחרונים הודיעה חברת חשמל כי תצמצם מרחבי שירות ברחבי הארץ, בהם גם מרחב השומרון הממוקם באריאל, זאת כחלק מהתייעלות החברה. התקיימה ביום חמישי האחרון פגישת חירום לבקשת ראש מועצת שומרון בבקשה לבטל את ההחלטה ובדרישה מחברת חשמל לפעול לשיפור תשתיות החשמל בשומרון. בפגישה בה השתתפו ראש מועצת שומרון יוסי דגן, יו"ר חברת חשמל יפתח רונטל, ראש מטה שר האנרגיה – מור חלוץ, והצוות המקצועי של חברת חשמל ושל אגף הנדסה במועצה האזורית שומרון הוחלט לבטל לעת עתה את סגירת המרחב, ולבחון מחדש את ההחלטה בעוד שנה בתיאום עם מועצה אזורית שומרון.

לדברי דגן: "לא יעלה על הדעת שדווקא באיזור שסובל מתשתית חשמל ישנה וקלוקלת, יחליטו לצמצם את מרחב השירות של חברת חשמל". דגן ביקש להמשיך את פעילות המרחב, אשר נותן שירות לכל האיזור.

כמו כן, לאחר שראש מועצת שומרון העלה את בעיית התשתיות החמורה של חברת חשמל בשומרון, הורה יור חברת חשמל יפתח רונטל, לצוותו להציג תוך חודשיים תוכנית לשיפור תשתית החשמל בשומרון עד שנת 2025. זאת בהמשך לדרישה שעלתה בפני שר התשתיות ובפני יור דרקטוריון חברת חשמל לפני כשנה – להקמת צוות לבנית תוכנית אב לרשת החשמל בשומרון לשנת 2040.

התוכנית מתיחסת בין היתר לקצב הגדילה המהיר בשומרון – העומד היום על פי 2.5% מקצב הגידול הארצי.

שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, בירך על החלטת יו"ר חברת חשמל להאריך את פעילות המרחב בשומרון תוך שימת דגש על מציאת פתרון ארוך טווח לבעיית תשתית החשמל באזור ואמר: "אציין את מחויבותו של דגן לנושא, שבשיתוף פעולה בינו לבין הגורמים הרלוונטיים במשרד האנרגיה ובחברת חשמל, תימנע פגיעה באספקת החשמל באזור.

דגן בירך על ההחלטה ואמר: "הגיע הזמן שתושבי השומרון יפסיקו לסבול מבעיות חשמל. קפיצות חשמל וניתוקים במשך כל שעות היממה ואנחנו נעמוד על כך. בוודאי לא נסכים שיסגרו מרחבי שירות שרק יקשו יותר על מתן השירות המיטבי לתושבים. אנחנו מודים לחברת חשמל ומצפים לראות התקדמות אמיתית בשיפור תשתיות החשמל באיזור".

ראש עיריית אריאל אלי שבירו: "אני מברך על החלטת חברת חשמל שלא לסגור את מרחב אריאל, יש חשיבות ברמה הלאומית להשארות באיזור אריאל בירת השומרון וברמה המקומית מתן שירות טוב יותר לתושבים בשומרון ובנימין".