מכרז המוניות בנתב"ג מבוטל - רשות שדות התעופה תצא למכרז חדש - 0404
+
מכרז המוניות בנתב"ג מבוטל – רשות שדות התעופה תצא למכרז חדש חדשות 0404

מכרז המוניות בנתב"ג מבוטל – רשות שדות התעופה תצא למכרז חדש

מכרז המוניות בנתב"ג מבוטל. רשות שדות התעופה תצא למכרז חדש.

לאור הודעת חברת "הדר- לוד", בה חזרה בה החברה מהצעתה המשותפת עם מוניות GETT ועד לקיומו של הליך מכרז חדש הורה  מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות מיוחדות (ספיישל).

וועדת המכרזים העליונה של רשות שדות התעופה בראשות המנכ"ל יעקב גנות, מנהל נתב"ג שמואל זכאי סמנכ"ל למסחר יורם שפירא והיועמ"ש מר אריה שחם התכנסה הבוקר ( 28.5 ) והחליטה על ביטול  מכרז המוניות בנתב"ג.

הנהלת נתב"ג תסיים  היום את  ההערכות להפעלת מערך המוניות החל מיום שני ה 29.5  בחצות.

החל מיום ב' תוכל  כל מונית הרשומה כחוק  בישראל לאסוף נוסעים מנתב"ג לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח הכללי של רש"ת עד להודעה חדשה.

שירות לנוסעים יינתן גם באמצעות האפליקציות  הרשומות בישראל ולאחר רישום על פי כללי הסדר הנהוגים בנתב"ג.

מחירי הנסיעה במונית מנתב"ג הם מחירים  קבועים בצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) התשע"ז – 2016) בנוסף קיים תשלום  בסך 5 ₪ כולל מע"מ  כדמי אישור יציאה חד פעמים  המעוגן בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במוניות) והוא ישאר ללא שינוי.
בתקופה האמורה לא תגבה רשות שדות התעופה דמי זיכיון בסך 5 ₪ מנהגי המוניות.

בנוסף תעמיד רשות שדות התעופה לרשות הציבור  מערך אוטובוסים חינם אין כסף בשעות העומס  ומחסור במוניות.

רשות שדות התעופה מודה להנהלת רכבת ישראל  על תגבור קווי הנסיעה מנתב"ג.

מכרז המוניות  בנמל התעופה בן גוריון אשר כלל תחרות על המחיר הנמוך לצרכן, בו הודיעה חברת מוניות הדר שהגישה הצעה משותפת עם מוניות גט על הפחתה של 31% מהמחיר המקסימלי במחירון משרד התחבורה.

במסגרת מכרז המוניות  כללה רש"ת תחרות  במכרז על פרמטר אחד בלבד, והוא שיעור ההנחה מתעריף דמי הנסיעה מנתב"ג ,הן על התעריף הקבוע בצו, והן על פי נסיעה לפי מונה, כפי שנקבע בצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) התשע"ז – 2016.רשות שדות התעופה הוזלה את דמי הזיכיון במכרז ב- 30 אחוז  במטרה לגלגל את הרווח לכיסי הצרכן.

הצעת מוניות  "הדר" ו"Gett" לפיה הוכרזו כזוכים במכרז עמדה על שיעור הנחה של 31 אחוז  מתעריף המחירון הקבוע בצו.

כפי הקיים בכל נמל  תעופה בינלאומי בעולם, חברות מוניות בזיכיון מאפשרות שירות זמין לנוסעים, תחת פיקוח והן  פועלות באמצעות הרשאה . בכך מתאפשר שירות ברמה גבוהה לנוסעים ולתיירים מנתב"ג זמין  בכל עת ובכל תדירות. רשות שדות התעופה תאפשר  מוניות זמינות בכל כמות בכל נקודת זמן עבור הנוסעים הנכנסים לארץ בשעות פעילות  של 24 שעות/ 7 ימים בשבוע תוך כדי מזעור הפגיעה בציבור הנוסעים.

כך תנהל רש"ת את מערך המוניות: בשעות אלה נבנה צוות המשגרים, משלחי המוניות וצוות מפקחים (כדי למנוע מחאפרים ומוניות לא מפוקחות לאסוף נוסעים) . החל מיום ג' בחצות 00:01 כל נהג מונית שמבקש לאסוף נוסעים צריך להרשם בחניון המוניות ולאחר הרישום ישלחו המוניות לתור כדי לאסוף נוסעים כפי שהיה בעבר.

הנוסעים יידעו במחירי המחירון המאושרים ובמקומות בהן אין מחיר מחירון יונחו להפעיל מונה.