ח"כ מהשמאל לקחו חלק בהפגנה בלתי חוקית מול ביתו של מנדלבליט - כ-20 מפגינים נעצרו - 0404
+

ח"כ מהשמאל לקחו חלק בהפגנה בלתי חוקית מול ביתו של מנדלבליט – כ-20 מפגינים נעצרו

חברי כנסת מהשמאל עברו הערב על החוק לאחר שלקחו חלק בהפגנת שמאל מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט. למעלה מ-20 מפגינים נעצרו לאחר שהתפרעו.

המפגינים, מנסים להשפיע על התנהלותו של היועמ"ש וזאת במסגרת חקירות ראש הממשלה. מטרתם, להפיל את ראש הממשלה ולהמליך ממשלת שמאל.

בג"ץ קבע לאחרונה כי חל איסור להפגין מול בית היועץ המשפטי לממשלה, מחשש לניסיון להשפיע עליו במהלך קבלת החלטות, אך המפגינים ממשיכים להגיע למקום, תוך שהם נעזרים בחברי כנסת מהשמאל, שבמקרה זה, בג"ץ לא מעניין אותם.

במהלך היום (שבת) במהדורת החדשות ברדיו של ערוץ 10, שידרו שוב ושוב הקלטה של ח"כ יואל חסון הקורא להגיע להפגנה מול בית היועמ"ש ואף מציין כי הוא בעצמו יגיע אליה. ההקלטה והקריאה להגיע להפגנה שודרו ברוב תחנות הרדיו האזוריות.

מהמשטרה נמסר לחדשות 0404 כי מדובר בהפגנה בלתי חוקית. דובר מרחב שרון במשטרה, זיוון פריידין: "במסגרת פעולת מחאה שבוצעה ברחוב העצמאות בפתח תקווה וללא תיאום עם משטרת ישראל, החלו לנוע עשרות מוחים מכיוון כיכר גורן לעבר רחוב יצחק רבין, תוך שחלקם מנסים להגיע לרחובות המובילים אל ביתו הפרטי של היועץ המשפטי לממשלה וזאת בניגוד לחוק ולפסיקת בג"ץ שדן בעתירת המוחים שנדחתה (27.4.17). משטרת ישראל לא תאפשר קיום מחאה בסמוך לביתו של עובד ציבור ותפעל ברוח פסיקת בג"ץ. עד כה עוכבו 20 מוחים". (בתמונות: ההפגנה הבלתי חוקית הערב. בסרטון העליון: ח"כ יואל חסון קורא להגיע להפגנה. בסרטון התחתון: ההפגנה הבלתי חוקית).

0404

0404

0404

0404