שבוע לאחר הפרסום ב-0404: שלטי התמיכה בברגותי ובחבריו המחבלים עדיין תלויים בכניסה לכפר כנא - 0404
+
שבוע לאחר הפרסום ב-0404: שלטי התמיכה בברגותי ובחבריו המחבלים עדיין תלויים בכניסה לכפר כנא תנועת רגבים

שבוע לאחר הפרסום ב-0404: שלטי התמיכה בברגותי ובחבריו המחבלים עדיין תלויים בכניסה לכפר כנא

אם זה היה קורה ביישוב יהודי – כל המשטרה היתה נעמדת על הרגליים וכולם, מהנשיא ומטה, היו מגנים, אך כשערבים תומכים במחבלים ואף מסיתים לרצח יהודים, אף אחד לא עושה כאן שום דבר.

בתחילת השבוע פורסם לראשונה בחדשות 0404 כי מזה כשבועיים (כעת כבר מדובר בחודש ימים), תלוי בכניסה לכפר כנא שלט תמיכה במחבל הרוצח, מרואן ברגותי ובחבריו המחבלים השובתים רעב. מדובר בשלט שתלוי במקום ציבורי, שהוקם מכספי משלם המסים הישראלי ובשלטים מסיתים לרצח – שתי עבירות על החוק.

אזרח שחלף במקום כבר לפני כחודש, סיפר לחדשות 0404: "יצרתי קשר עם המשטרה כבר לפני שבועיים. הבטיחו לי שיגיעו למקום ויטפלו בזה, אבל אני ממשיך לעבור כאן מידי יום ורואה את שלט ההסתה לפגיעה ביהודים והמשטרה לא עושה שום דבר".

 

בתנועת רגבים הגיבו גם הם בעניין וציינו כי, ״בשלט התמיכה בו כתוב "אוהל מים ומלח – הזדהות עם אסירינו האמיצים – מופיעים בין השאר מרואן ברגותי, שהורשע ברציחתם של חמישה ישראלים ומעורבות בפעולות טרור רבות בהם נפצעו רבים, לצד אחמד סעדאת, מזכ"ל ארגון "החזית העממית" שהורשע בין השאר כשותף ברצח השר רחבעם זאבי, הישראלי הבכיר ביותר שנרצח בפיגוע טרור״.

ישי חמו, רכז מחוז צפון בתנועת רגבים: "קשה להבין איך בליבה של עיר בתוך מדינת ישראל, מתקיים באין מפריע מיצג תמיכה במחבלים שידיהם מלאות בדם של חפים מפשע", אומר חמו. "ואם לא די בכך – שלט התמיכה בו נראה בין השאר, רוצחו של רחבעם זאבי, שר בממשלת ישראל, מתנוסס על מבנה ציבור שהוקם בכספי משלם המיסים, זו פשוט שערוריה, וביטוי נוסף לאובדן הריבונות של מדינת ישראל".