חנק את גרושתו והטיח ראשה בקיר לעיני בנותיו: כתב אישום חמור נגד דוד בוקובזה - 0404
+
חנק את גרושתו והטיח ראשה בקיר לעיני בנותיו: כתב אישום חמור נגד דוד בוקובזה דוברות המשטרה

חנק את גרושתו והטיח ראשה בקיר לעיני בנותיו: כתב אישום חמור נגד דוד בוקובזה

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד דוד בוקובזה, תושב באר שבע כבן 47, בגין רצח אבי אלתר ז"ל, ניסיון רצח של גרושתו ואם בנותיו, הצתת דירתה של גרושתו בבניין מגורים בבאר שבע, הצתת רכבו של הנאשם בסמוך לביהמ"ש העליון בירושלים ועבירות נלוות.

כתב אישום מייחס לנאשם את העבירות הבאות: רצח בכוונה תחילה, ניסיון רצח, חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, הצתה בנסיבות מחמירות ועבירות נשק (החזקה נשיאה והובלה).

תחילתה של פרשה זו לפני כשלוש שנים, עת חטף הנאשם את שתי בנותיו הקטינות לתאילנד, על רקע סכסוך גירושין בינו לבין גרושתו, אם הקטינות. בעקבות מבצע של משטרת ישראל בשיתוף עם גורמים בינלאומיים, הצליחו להשיב את הבנות ארצה ולחזקת אימן. בעקבות האמור לעיל, הועמד הנאשם לדין, ובתאריך 16.07.2015 נידון לעונש מאסר בן 17 חודשים, ממנו שוחרר בתאריך 28.07.2016.

עוד קודם למאסרו, גמלה בליבו של הנאשם החלטה לנקום בגרושתו ובאנשים נוספים שסבר כי פגעו בו, על רקע סכסוך הגירושין ורצונו כי הבנות תהיינה בחזקתו. במסגרת תכנית הנקמה שרקם הנאשם, ערך הנאשם רישומים שונים, ובין היתר ערך רישומים בנוגע לאפשרויות העומדות בפניו להשגת נשק. הנאשם הכיר את המנוח, אבי אלתר ז"ל, בין היתר על רקע קשרי עבודה ביניהם, וידע כי המנוח החזיק בנשק אישי ברישיון, אותו נשא על גופו. במסגרת הרישומים הנ"ל, העלה הנאשם בכתב ידו את האפשרות לחסל את אבי אלתר ז"ל ולחטוף את נשקו.

בתאריך 7/4/17 זימן הנאשם את המנוח לביתו בתואנת שווא כי הוא מעוניין לשחק עימו קלפים, זאת במטרה להמית את המנוח ולקחת ממנו את אקדחו. הנאשם הצטייד לשם כך בקשת וחיצים, באלה ובחומצה. המנוח הגיע לבית הנאשם בסמוך לשעה 10:00, כשהוא נושא על גופו את אקדחו, ובעת שהותו שם, תקף הנאשם את המנוח בכוונה תחילה לגרום למותו, בין היתר באופן שפגע בו באמצעות חץ, היכהו באלה ושפך על גופו חומצה. 

כתוצאה ממעשיו של הנאשם מצא המנוח את מותו בביתו של הנאשם. המנוח אשר הוכרז "נעדר" אותר רק ביום למחרת ע"י כוחות ההצלה שהגיעו לדירת הנאשם. בסמוך לאחר שהמית את המנוח, החליף הנאשם את מכנסיו שהוכתמו בדמו של המנוח, ונטל עמו תיק צד שהכיל בתוכו אזיקי מתכת, אזיקונים, חבל, ניר דבק, ודבק מגע, ובקבוקים המכילים חומר דליק, בהם הצטייד מבעוד מועד, וכן לקח עמו את אקדחו של המנוח ומחסניתו.

בסמוך לשעה 11:35 הגיע הנאשם לבית גרושתו בבניין מגורים בבאר שבע, ונכנס לדירה. ירה חץ בדירה, ניסה הנאשם להמית את גרושתו בכך שהצמיד את האקדח של המנוח למצחה וניסה להכניס מחסנית לתוך האקדח שאחז בידו. גרושתו נאבקה בו ותפסה את האקדח והמחסנית בעודו אוחז בהם.

בשלב זה תקף הנאשם את גרושתו באופן שתפס אותה מאחור בראשה, תוך שהוא חונק אותה, והטיח את ראשה בקיר מספר פעמים, והכל לעיני בנותיו הבוכיות שצעקו לעבר הנאשם שלא יהרוג את אימן.

משלא הצליח הנאשם להכניס את המחסנית לאקדח, שפך הנאשם על גרושתו חומר דליק שהביא עימו וניסה להציתה, אך היא הספיקה לברוח מהבית, כשהיא חבולה ופצועה, בעוד הבנות נשארו בתוך הבית יחד עם הנאשם.

בשלב זה שפך הנאשם את החומר הדליק שהביא עימו בסלון והצית את הדירה, בעוד הבנות בבית. האש התלקחה בדירה, והנאשם נמלט מהמקום. הבנות הצליחו להימלט מהדירה מיד כשהאש התלקחה ובטרם התפשטה. כוחות כיבוי אש שהוזעקו למקום השתלטו על הדליקה וכיבו את האש. לדירה נגרם נזק כבד עקב נזקי ההצתה.

לאחר האמור, נסע הנאשם ברכב שכור לכיוון ירושלים לבית המשפט העליון, כשהוא נושא עימו ברכב את אקדחו של המנוח וחומר דליק. לאחר שנמלט מדירת גרושתו ובטרם הגיע לירושלים, העלה הנאשם שני סרטונים ליוטיוב, כאשר באחד מהם ציין הנאשם: "קיבלתי החלטה לעשות נקמה בפושעים על הפשע הזה שעשו ולצורך כך הייתי צריך לעבור מאסר בישראל וקשיים נוספים".

בשעה 16:45 לערך הגיע הנאשם לחניון של בית המשפט העליון בירושלים ונעמד עם הרכב מאחורי מבנה הנמצא בסמוך לכניסה לחניון. בשלב זה, הצית הנאשם את הרכב, באופן ששפך את הנוזל הדליק בחלל תא הנוסעים בחלקו הקדמי והבעיר אש. כתוצאה מהאמור התלקחה אש בתוך הרכב ואחזה גם בנאשם שהיה בתוכו.

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.