החל מיום ב' תוכל כל מונית לאסוף נוסעים מנתב"ג - 0404
+
החל מיום ב' תוכל כל מונית לאסוף נוסעים מנתב"ג חדשות 0404

החל מיום ב' תוכל כל מונית לאסוף נוסעים מנתב"ג

בישיבה דחופה שהתקיימה הבוקר בראשות מנכ"ל רש"ת יעקב גנות, מנהל נתב"ג שמואל זכאי וסמנכ"ל למסחר יורם שפירא, הורה  מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות מיוחדות (ספיישל).

ההנחייה לנתב"ג היא לסיים את ההכנות עד יום ראשון ה-28.5 ולהיות ערוכים להפעלה של מערך המוניות עם סיום חוזה של מוניות הדר – לוד בנתב"ג, ביום שני ה 29 למאי.

החל מיום ב' תוכל כל מונית הרשומה כחוק  בישראל לאסוף נוסעים מנתב"ג לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח הכללי של רש"ת עד להודעה חדשה.

שירות לנוסעים יינתן גם באמצעות האפליקציה הרשומות בישראל ולאחר רישום על פי כללי הסדר הנהוגים בנתב"ג.

בנוסף תעמיד רשות שדות התעופה לרשות הציבור  מערך אוטובוסים חינם אין כסף בשעות העומס  ומחסור במוניות.

מוניות הדר לוד יסיימו את חוזה ההתקשרות עם רש"ת ביום  שני , ה 29.5.17.

ברקע: מכרז המוניות  בנמל התעופה בן גוריון  אשר כלל תחרות על המחיר הנמוך לצרכן, בו הודיעה חברת מוניות הדר שהגישה הצעה משותפת עם מוניות גט על הפחתה של 31% מהמחיר המקסימלי במחירון משרד התחבורה.

במסגרת מכרז  המוניות  כללה  רש"ת תחרות  במכרז על פרמטר אחד בלבד, והוא שיעור ההנחה מתעריף דמי הנסיעה מנתב"ג ,הן על התעריף הקבוע בצו, והן על פי נסיעה לפי מונה, כפי שנקבע בצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) התשע"ז – 2016.

הצעת מוניות  "הדר" ו"Gett" כאמור  עמדה על  שיעור  הנחה של 31 אחוז  מתעריף דמי הנסיעה לצרכן (הקבועים בצו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) התשע"ז – 2016):

דמי הזיכיון  במכרז  של רשות שדות התעופה הוזלו ב 30 אחוז  במטרה לגלגל את הרווח לכיסי הצרכן.

כפי הקיים בכל נמל  תעופה בינלאומי בעולם, חברות מוניות בזיכיון מאפשרות שירות זמין לנוסעים, תחת פיקוח והן  פועלות  באמצעות הרשאה .  בכך מתאפשר שירות ברמה גבוהה לנוסעים ולתיירים מנתב"ג זמין  בכל עת ובכל תדירות.

רשות שדות התעופה תאפשר מוניות זמינות בכל כמות בכל נקודת זמן עבור הנוסעים הנכנסים לארץ בשעות פעילות  של 24 שעות/ 7 ימים בשבוע תוך כדי מזעור הפגיעה בציבור הנוסעים.