נתניהו להרצוג: "שורש העניין הוא הסירוב העיקש והאלים של הצד הפלסטיני לקבל את מדינת היהודים" - 0404
+
נתניהו להרצוג: "שורש העניין הוא הסירוב העיקש והאלים של הצד הפלסטיני לקבל את מדינת היהודים" עמוס בן גרשום, לע״מ

נתניהו להרצוג: "שורש העניין הוא הסירוב העיקש והאלים של הצד הפלסטיני לקבל את מדינת היהודים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדברי יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג בכנסת, וביקש להעיר על דבריו.

נתניהו: "הערה ראשונה – זה לא עניין של מה בכך השגרירות. אנחנו חושבים, מאמינים שירושלים כבירת ישראל צריכה לקלוט וצריך שיהיו בה את כל השגרירויות, כמובן השגרירות האמריקנית, אבל כולן. המצב שקיים היום הוא אבסורד. הדברים האלה נאמרו בצורה הכי ברורה לכל המנהיגים, הם נאמרו שוב ושוב גם לידידתנו הגדולה ארצות הברית ולכן לא הייתי מציע שמישהו מאיתנו יבטל את התביעה הפשוטה וההגיונית הזאת.

שנית, ביטחון. יש שינוי. במשך שנים ארוכות אכן היה רפיון באכיפה ביטחונית ובכניסה לשכונות ולמקומות שונים בירושלים, אבל בוודאי אתם שמתם לב על השינוי המובהק שנקטנו בממשלה והיום כוחות הביטחון נכנסים, ואם צריך גם צה"ל, אבל המשטרה פועלת בכל חלקי העיר. אנחנו גם נקטנו צעדים נגד אותם מפרי חוק ומתסיסים, לא רק בפעולה נגד מסיתים, אלא נגד הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. אנחנו הוצאנו אותם אל מחוץ לחוק, הם היו מעוררים תסיסות ומהומות בהר הבית וזה כבר היה מדליק לא רק את האזור כאן, אלא את המזרח התיכון כולו. נקטנו פעולה, עשינו את זה, נאמר לנו שמי יודע מה יהיה, מה שקרה הוא דבר טוב ולכן אנחנו אוכפים את החוק, את הסדר, את הביטחון בכל חלקי ירושלים. יחסית למה שקורה במזרח התיכון, הייתי אומר שאנחנו מצליחים בכלל לא רע.

שלישית, מעולם לא הושקעו בירושלים משאבים כל כך גדולים – בכבישים, ברכבות, במחלפים, במוסדות תרבות, במוסדות מחקר, בבנייה, בטיפוח – בכל התחומים – כסף עצום. ראש העיר בוודאי יגיד: צריך עוד, זה תפקידך, אבל אנחנו עושים את זה. עושים את זה על מנת לשנות את מגמת העיר וכמובן הדבר בא לידי ביטוי בשינויים של מגמות דמוגרפיות, שבוודאי ראש העיר יוכל לדבר עליהן. היום יש לנו עוד טקסים רבים ואני מצפה שאתה תעדכן את חבר הכנסת הרצוג בעניין הזה.

רביעית, הייתי אומר, בעיית השלום. מדוע אין שלום? רווינו כולם מהדם. אתמול אמרתי משהו לאחר המעשה הנורא הזה במנצ'סטר ומישהו ביקר אותי ואמר לי: איך אתה מעז לדבר גם ביום הזה אתה מעלה את מה שקורה ברשות הפלסטינית? ואמרתי: כן, אני רוצה שלום, כי אני רוצה לומר את האמת, כי אי אפשר להגיד 'אלה שמטפחים טרור במנצ'סטר זה פסול, אבל אלה שמטפחים טרור בירושלים זה מותר'. לכן אנחנו אומרים כשהם באים, 'אילו הנרצחים הללו היו נרצחים בירושלים המשפחה של אותו מחבל הייתה מקבלת מכסה אדירה על מספר הנרצחים מהרשות הפלסטינית' – ועד שהדבר הזה לא ישתנה..

זהו שורש העניין, ידידי, בוז'י, שורש העניין הוא הסירוב העיקש והאלים של הצד הפלסטיני לקבל את מדינת היהודים ובירת היהודים בגבולות כלשהם. שאר הדברים מעניינים, חשובים, ניתנים כמובן תמיד לשיח ולפרשנות, אבל אלה עובדות היסוד – גם לגבי ירושלים וגם לגבי הסכסוך. נמשיך לבנות את ירושלים, לפתח אותה למען כל תושביה".