מגבירים הילוך: פתיחת שרותי הטלפוניה של בזק לתחרות מאי 2017‬ - 0404
מגבירים הילוך: פתיחת שרותי הטלפוניה של בזק לתחרות מאי 2017‬ 0404

מגבירים הילוך: פתיחת שרותי הטלפוניה של בזק לתחרות מאי 2017‬

משרד התקשורת הפיץ את החלטת ממלא מקום שר התקשורת השר צחי נגבי מהשבוע החולף, שאימצה את המלצת  הדרג המקצועי במשרד התקשורת בענין פתיחת שרותי הטלפוניה של בזק לתחרות, מחיר שירותי הטלפוניה של המתחרים לשרות טלפוניה קבוע של בזק הינו 16 ₪ לקו לחודש ובעבור 1.6 אג' לדקת שיחה יוצאת. ההחלטה תיכנס לתוקף ב 17.7.2017. 

בימים אלה פועל משרד התקשורת להשלמת המהלכים הרגולטוריים הנדרשים להמשך יישום מדיניות הגברת התחרות בתחום התקשורת הנייחת באמצעות שוק סיטונאי, כמפורט במסמך מדיניות שר התקשורת מיום 2.5.2012.

במסגרת זו, לאחר שקיבל את הסכמת שר האוצר כחלון, חתם ביום חמישי האחרון (18.5.2017) ממלא מקום שר התקשורת, השר צחי הנגבי, ונתן את אישורו ל החלטת המשרד הקובעת את התשלומים לשירות טלפוניה במכירה חוזרת ("ריסייל") בה מחויבת חברת בזק בשנה הקרובה. על פי החלטה זו החברה מחויבת לספק למתחרותיה את שירותי הטלפוניה שלה בתעריף קבוע של 16 ₪ לקו לחודש ובעבור 1.6 אג' לדקת שיחה יוצאת. משרד המשפטים אישר את רציפותם.

חשיבות מהלך זה הינה במתן אפשרות לספקיות המתחרות להציע שירותי טלפוניה איכותיים על בסיס תשתית חברת בזק ולצרפם לחבילות שירותים הכוללות אינטרנט ואו שידורים בתעריפים אטרקטיביים ותחרותייםמהלך זה מהווה  שלב חשוב נוסף ביישום מדיניות המשרד להגברת התחרות ויצירת מגרש משחקים מאוזן.  

החלטת הטלפוניה תיכנס לתוקף  בתוך חודשיים. כאמור, הדבר יאפשר למתחרים להתחיל לפעול בהצעת שירותי טלפוניה ללקוחותיהם כבר בעת הקרובה.תעריפים אלו נקבעו כתעריפים מחייבים שיחולו באופן מיידי, החל ממועד מתן השירות, ולתקופה של 12 חודשים. בהמשך, יושלם הליך שימוע לבחינה רטרואקטיבית של התעריפים וככל שימצא לנכון לקבוע תעריפים שונים מהתעריפים האמורים יעשה הדבר בדרך המתחשבת בתשלומים ששולמו.

ממועד תחילת אספקת שירות הטלפוניה כאמור תושלם האפשרות של ספקיות לרכוש מבזק את השירותים המרכזיים המאפשרים להן להתחרות בשירותים הנייחים של בזק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com