פרסום ראשון: מפקד צוות בבה"ד 1 הושעה לאחר התנהגות בלתי נאותה כלפי חייליו - 0404
+
פרסום ראשון: מפקד צוות בבה"ד 1 הושעה לאחר התנהגות בלתי נאותה כלפי חייליו דובר צה"ל

פרסום ראשון: מפקד צוות בבה"ד 1 הושעה לאחר התנהגות בלתי נאותה כלפי חייליו

מפקד צוות בבה"ד 1 – בית הספר לקצינים, הושעה לשבוע לאחר תלונות שהגיעו מצד חייליו על התנהגות בלתי נאותה ולאחר מכן חזר לפקד עליהם – למרות טענות קשות מצד החיילים.

הצוערים טענו להתעללות מצידו של המפקד בצוות 10 בגדוד הדס וטענו כי נהג כלפיהם באלימות. בין השאר השליך המפקד בקבוק לעבר אחד החיילים, נעץ "בצחוק" סיכת מהדק בחייל במהלך הכנת תרגיל, הצליף עם אנטנה של מכשיר קשר בצוער אחר ואף נטען כי כרך חבל טיפוס סביב צווארו של צוער נוסף. עוד נטען כי השחית ציוד של צוער אחר כענישה.

מפקד בה"ד 1 מיהר לטפל בנושא וזימן את מפקד הצוות לבדיקה. מפקד הצוות פירט את כל הנושאים שבהם האשימו אותו החיילים וטען כי הדברים אינם מדויקים. גורמים בצבא אמרו לחדשות 0404 כי בחלק מהמקרים נמצא שהחיילים צדקו. לטענת הגורמים, הוא לא כרך חבל על צוואר החייל, אלא במהלך טיפוס על החבל הוא הניח את החבל על החייל כדי להסביר כיצד עליהם לטפס.

לאחר ששמע את הצד של מפקד הצוות, השעה מפקד בה"ד 1 את הקצין לשבוע ימים ולהפתעת החיילים, הוא חזר לפקד עליהם בימים האחרונים.

גורמים בצה"ל הוסיפו ואמרו כי בעקבות המקרה הקצין לא יקודם והוא יסיים את חלקו בצבא בעוד חודש ימים – על פי תאריך השחרור שלו.

מקורב לחיילים לחדשות 0404: "בושה וחרפה שצה"ל מחזיר מפקד שסרח. הוא היה צריך להדיח אותו ולא לתת לו להמשיך עד לסיום הקורס. העובדה שהוא הושעה, אומרת את הכל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי, ״מדובר באירוע חריג שתוחקר וטופל באופן מיידי ע"י מפקד בה״ד 1. עם קבלת טענות הצוערים הוחלט להשעות את מפקד הצוות לשבוע ימים לצורך תחקור האירוע ובסיומו ולאחר שהובהר שנעשו מתוך טעות בשיקול דעת ולא רשלנות, הוחזר הקצין לתפקידו להמשך הקורס. הלקחים מהאירוע הוצגו לכללי סגלי המפקדים בבה״ד על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד״.