נתניהו לטראמפ: ״עלינו להתמודד עם הברברים. למרבה הצער, הם עדיין עמנו״ - 0404
+
נתניהו לטראמפ: ״עלינו להתמודד עם הברברים. למרבה הצער, הם עדיין עמנו״ ערוץ 20

נתניהו לטראמפ: ״עלינו להתמודד עם הברברים. למרבה הצער, הם עדיין עמנו״

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו ליוו את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורעייתו מלניה בביקורם ב"יד ושם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״זה חלק מביקור היסטורי. אתה הנשיא הראשון שבחר לכלול את ישראל בביקורו הראשון מחוץ לגבולות ארה"ב; אתה הנשיא המכהן הראשון שביקר בכותל המערבי. התרגשנו כל כך לראות את תמונתך נוגע באבני הכותל; התרגשנו לראות את הגברת הראשונה מלניה נוגעת באבני הכותל; והתרגשנו לא פחות לראות את בתך איוונקה ואת חתנך ג'ארד נוגעים אף הם באבנים. כעת אתה נוגע באבנים אחרות.

אתה מכבד היום את זכרם של ששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה. לפני מספר שבועות נשאת נאום חוצב להבות ביום הזיכרון הבין-לאומי לשואה בוושינגטון והיום, במקום רב עוצמה זה, במצבת הזיכרון החשובה הזאת, אנו זוכרים את השואה. אנו זוכרים את השנאה כלפי היהודים שכילתה עם חסר הגנה, ואנו נשבעים שלעולם לא נהיה עוד חסרי הגנה מול השנאה הזאת.

כדי לממש את השבועה הזאת, על ישראל להיות מסוגלת תמיד להגן על עצמה בכוחות עצמה מפני כל איום.

אני מעריך את מחויבותה רבת השנים של אמריקה לעיקרון זה, ואדוני הנשיא, אני מעריך את מחויבותך לעיקרון זה – מחויבותך לבטחונה של המדינה היהודית האחת והיחידה, שתפקידה להגן על עתידו של העם היהודי.

אדוני הנשיא, אמרת כעת שעלינו להתמודד עם הרשע בעולם. עלינו להתמודד עם הברברים. למרבה הצער, הם עדיין עמנו.

ברצוני לומר משהו על הזוועה הנוראה שהתרחשה אמש במנצ'סטר. יש לגנות ללא סייג רצח של חפים מפשע, ולהתמודד אתו מבלי להירתע. בכל מקום שבו הוא מתרחש, במנצ'סטר, סאן ברנרדינו או ירושלים. טרור הוא טרור הוא טרור. עלינו להתאחד, כולנו, כדי להביס אותו.

אדוני הנשיא, היום קראת לטרוריסטים מפסידנים. תפקידינו הוא להבטיח שהם ימשיכו להפסיד. אנו נביס אותם.

תודה רבה. תודה רבה לגברת הראשונה מלאניה טראמפ. תודה לך על עמדתך הנחרצת לטובת ישראל והעם היהודי. אני מדבר מהלב של כולנו. תודה לך, אדוני הנשיא״.