לראשונה בישראל: בביה''ח ליס יבצעו ניתוחים קיסרים עם "סיכות נמסות" - 0404
+
לראשונה בישראל: בביה"ח ליס יבצעו ניתוחים קיסרים עם "סיכות נמסות" איכילוב

לראשונה בישראל: בביה"ח ליס יבצעו ניתוחים קיסרים עם "סיכות נמסות"

לראשונה בישראל ורק בבית חולים "ליס" ליולדות ולנשים כאן באיכילוב: ניתוח קיסרי שבו יבוצעו התפרים בניתוח קיסרים ב"סיכות נמסות" – סיכות שדכן העשויות מחומר נספג שנועדו לקרב את שולי החתך מתחת לעור ולא על פניו. לסיכות נמסות יתרונות רבים: סגירה מהירה של החתך ללא צורך בהסרת הסיכות, כאב נמוך עוצמה ומינימום צלקות בעור

לדברי ד"ר שרון מסלוביץ', מנהל מיון נשים ויולדות וסגן מנהל ביה"ח ליס: "החומר הנמס של הסיכות עשוי מפולימר (חומר סינטטי) הקרוי polyactide-polyglycolide. חומר זה נעכל ונעלם מן הגוף על ידי תאי מערכת החיסון במשך כ- 100 ימים, זמן אופטימלי לריפוי מלא של הצלקת טרם העלמות הסיכות. המראה הסופי של הצלקת תלוי במספר הניתוחים בעבר ובעיקר באופן ההצטלקות של הגוף, אך ניתן לומר שהתוצאה האסתטית במרבית המקרים הינה טובה יותר מהסיכות הרגילות. עם ההתאוששות לאחר הניתוח קיסרי גם אפשר להתקלח כרגיל ואין צורך להשתמש בסבון מיוחד או משחות".

כאמור, ניתוח קיסרי הינו חיתוך דופן הבטן לשם לידה. זהו הניתוח השכיח ביותר ברפואה, והוא מבוצע בכ-20-30% מהלידות. עד כה היו קיימות שתי צורות לסגירת החתך העורי בניתוח קיסרי: סיכות מתכת או תפר עורי שנספג באמצעות חוט עדין.

כעת כאמור מוצעת אפשרות נוספת ליולדות, רק כאן בחדרי הלידה של "ליס". השירות החדש הוא ללא עלות נוספת ויוצע לכל אישה שמתאימה לכך. "רוב הניתוחים הקיסריים מתאימים לסגירה על ידי סיכות נמסות אך בניתוחים קיסריים מורכבים או צלקות מרובות עקב ניתוחים חוזרים תוצאת הסגירה פחות טובה ולכן בניתוחים אלה נמליץ בד"כ על סגירה בסיכות רגילות" מבהיר ד"ר מסלוביץ.