לא פוליטי? כך הוכיח השמאל שהוא עומד מאחורי ההפגנות ליד בית מנדלבליט - 0404
+
לא פוליטי? כך הוכיח השמאל שהוא עומד מאחורי ההפגנות ליד בית מנדלבליט

לא פוליטי? כך הוכיח השמאל שהוא עומד מאחורי ההפגנות ליד בית מנדלבליט

מי שעדיין חיפש הוכחה שהשמאל עומד מאחורי ההפגנות ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מתוך מטרה להשפיע עליו בעניין חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, קיבל אותה כעת ובצורה ברורה וזאת לאחר שחברי כנסת מ"המחנה הציוני" שלחו מכתב לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בו הביעו תמיכה בהפגנה ודרשו לשחרר את העצורים.

אותם חברי כנסת, שכחו שהם אמורים לייצג את החוק ולא ציינו כי מדובר בהפגנה שאינה חוקית על פי קביעת בג"ץ מיום 27.4.17 כי אסור לקיים הפגנות ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה – מחשש "להפעיל לחץ על איש הציבור כדי להשפיע על שיקול דעתו או להרתיעו מביצוע תפקידו" וזאת כל עוד ניתן להפגין מול משרדו. אותם אנשי שמאל אשר מגינים באופן קבוע על בג"ץ, פתאום הפכו עורם ופסיקת בג"ץ אינה מדברת אליהם.

השמאל בישראל מתפלל לרגע שנתניהו יפול מכסאו ועל כן מפעיל את ההפגנות מתוך מטרה להביא ללחץ על מנדלבליט בעניין החקירות שעוברים ראש הממשלה ורעייתו. מה עושים שם מני נפתלי? מה עושים שם אנשי שמאל? הכל ברור. כולם רוצים במפלתו של ראש הממשלה והמלכת ממשלת שמאל.

חברי הכנסת יעל כהן פארן, איילת נחמיאס ורבין, ציפי לבני, יואל חסון, נחמן שי, איציק שמולי, מיכל בירן, זוהיר בהלול, סתיו שפיר, איתן ברושי, קסניה סבטלובה, אראל מרגלית, אייל בן ראובן וחיליק בר עומדים מאחורי המכתב לשר ארדן ודרשו ממנו לשחרר את עצורי ההפגנה. לחברי הכנסת מ"המחנה הציוני" ברור שארדן אינו זה שמחליט על מעצרים, אלא בית המשפט בלבד, אך בשביל לנסות ולהשיג עוד לחץ, הם העדיפו לשלוח מכתב הזוי.

בין השאר כתבו הח"כים מהשמאל לשר לביטחון הפנים: "נבקש התערבותך המידית להביא לשחרור, ללא כל דרישה לדמי ערבות, של חמשת המפגינים הנותרים מהעשרה שנעצרו הלילה בשל השתתפותם בהפגנה, בכיכר המצויה מול ביתו של עו"ד אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה. מדובר בקבוצת אנשים נורמטיביים, בת פחות מ-50 איש, חלקם בני למעלה מ-60 שביקש לקיים באופן מוסכם הפגנה לזירוז הליכי החקירות בענייניו של ראש הממשלה… אנחנו בטוחים שהמשטרה והיועץ המשפטי לממשלה עושים עבודתם נאמנה בכל הקשור לחקירות נתניהו, אבל זכותם הלגיטימית של אזרחים להפגין בנושא ואסור לממשל למנוע מהם להשמיע את קולם. זו פגיעה אנושה בדמוקרטיה". עוד קראו חברי הכנסת למשטרה "להימנע בעתיד ממעצרים מסוג זה".

אתם מבינים? מבחינת חברי הכנסת מ"המחנה הציוני", "זו פגיעה אנושה בדמוקרטיה". כלומר, לא חשוב מה בג"ץ קבע – כשמדובר בשמאל – זו דמוקרטיה וכשמדובר בשמאל – אסור לעצור אזרחים שעוברים על החוק. (בתמונה: המכתב שנשלח לארדן).