תא"ל רונן מנליס החל רשמית בתפקידו כדובר צה"ל - 0404
+
תא"ל רונן מנליס החל רשמית בתפקידו כדובר צה"ל דובר צה"ל

תא"ל רונן מנליס החל רשמית בתפקידו כדובר צה"ל

תת-אלוף רונן מנליס מונה היום רשמית לתפקיד דובר צה"ל. טקס ההחלפה נערך במחנה "רבין" (הקריה), תל אביב, במעמד ראש אגף המבצעים, אלוף ניצן אלון, דוברי צה"ל בעבר, חיילי ומפקדי מערך הדוברות, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף רונן מנליס מחליף בתפקידו את אלוף מוטי אלמוז אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש וחצי השנים האחרונות וכעת משמש כראש אגף כח האדם.

ראש אגף המבצעים, אלוף ניצן אלון: "מוטי, זמן קצר אחרי כניסתך לתפקיד עמדת למבחן, מבצע 'שובו אחים', וברצף המערכה ברצועת עזה – 'צוק איתן'. תפקדת במקצועיות, בקור רוח, עוררת אמון וייצגת את העשייה הצבאית לעם ישראל הדואג והאוהב שבעורף. יכולתך וכישרונך האישי לרתום פקודים, עמיתים ומפקדים, לא רק מתוקף סמכותך ויכולתך לתת אוזן קשבת ועצה טובה למפקדים, הביאו למיקוד וטיוב העשייה הצה"לית ולביטחון ישראל. רונן, תבונתך וניסיונך כבר הוכחו בעבר. אתה תעצב את התפקיד בדמותך, אין לי ספק שהתפקיד המשמעותי בידיים הנכונות".

ראש אגף כח האדם, אלוף מוטי אלמוז: "תקופה ארוכה בה היינו כולנו לפה עבור חיילי צה"ל ומפקדיו, בימי שגרה ובימים בהם לחם צה"ל בגזרות השונות כדי להבטיח את שלום המדינה ואזרחיה. צה"ל, הזוכה לאמון הציבור הגבוה ונמצא כמעט בכל בית בישראל, ארגון גדול שרובה המוחלט של פעילותו שקופה ומדווחת לציבור באמצעות כלי התקשורת באופן שוטף. צבא העם, שבראש ערכיו עומדים האמת, השליחות, הניצחון, אהבת המולדת וההקרבה. זוהי זכות גדולה לעמוד בראש המערך המורכב מכישרונות ומאנשים בעלי רמה אישית כל-כך גבוהה, לצד חשיבות והצורך להציג את פניו היפות של צה"ל ואת העשייה המבצעית ואת איכות אנשיו. היה מרגש לפגוש בכן בוקר בוקר, לנהל אתכן משברים תקשורתיים. לקיים שיח סוער ומלא בדעות לגבי מדיניות. להקשיב להמלצות, לראות אתכן חושבות, שוקדות במסירות על כל משימה, מבקשות תמיד עוד משימות. רונן, אני יודע שאתה מכיר ובקיא ובעיקר ראוי. הכי ראוי. החוכמה והתבונה, הרצון הקבוע לנצח, שיקול הדעת והמחשבות הטובות הם כלים ותכונות שהם כולם אתה ויעשו ביחד עם האנשים הטובים יותר טוב, יותר מתקדם, יותר מקצועי".

דובר צה"ל הנכנס, תת-אלוף רונן מנליס: "אזרחי ישראל מייחסים לעשייתכם רצינות ואמינות. זהו הביטוי לאחריות ולרמת הדרישות המצופה מכם ומאיתנו. אני גאה לקבל על עצמי את הזכות להיות חלק מעשייה זו ולהוביל יחד איתכם את מערך הדוברות של צבא ההגנה לישראל לאתגריו העתידיים. יחד, נשמש הפה של יחידות צה"ל ביבשה, באוויר, בים ובעורף, נייצג את חיילי הסדיר, את אנשי המילואים, האזרחים עובדי צה"ל ואנשי הקבע- הנגדים והקצינים. נביא לידי ביטוי את יכולותיו של צה"ל ועוצמתו האדירה כצבא לוחם ומנצח אשר מקפיד לשמור על ערכיו על-פי רוח צה"ל. נשמש חלק מכר המידע הרחב עבור המועמדים לשירות ביטחון, מתנדבי שנת השירות, חניכי המכינות הקדם צבאיות ואזרחי ישראל כולם. נלמד ונעמיק בהשתנות האדירה בעולם התקשורת בארץ ובעולם הדורשת מאתנו יכולות תגובה מהירות ורלוונטיות אך לא נתפשר על אמינותם. נתכונן לחירום ולמלחמה מתוך הבנה שיתכן ונידרש אליהם בקרוב ונפעל יחד עם צה"ל כולו להרחיקם ככל הניתן. נחשוב יחד על ניצול מרחבי זירת התקשורת החדשה ונשמור על מקומה של התקשורת המסורתית. נשאף לשמר ולחזק בעשייתנו את אמון הציבור בצה"ל ובמשרתיו. אנחנו יוצאים יחד למשימה הזאת. רק יחד נוכל לה ואני גאה להוביל אותה".

דובר צה"ל

דובר צה"ל